От къде да си купя добра конфигурация?

kostianev

Member
Здравейте,

отново ще задам един глобален въпрос! Искам да си взема един настолен компютър, който да бъде адски мощен и да няма проблем с нито една графична програма. Ще ви помоля да ми препоръчате фирма, след това монитор и конфигурация! Какво да гледам и към какви параметри да се насоча. Принципно бюджета ми е 2к за този компютъра и ще се радвам да чуя няколко експертни мнения.
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

Защо не спомена това, че се намираш в Пловдив?
Щеше да е добре и да споменеш за колко време искаш да няма проблем с нито една графична програма. :)
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

Аз като направил и продал най-много компютри от всички тук би трябвало да се водя капацитет и да разбирам най-добре от всички так че ще ти кажа формулата за добра конфигурация. Всички които се изкажат против това което аз ти кажа - значи или не разбират или просто им се спори !
та:

почти няма значение коя фирма ти го прави стига да е ГОЛЯМА ФИРМА не магазин като техномаркет или технополис, а фирма за компютри със сервиз при тях на място!

Задължително интел базирана без значение от модела на процесора
не се хвърляй към най-новите модели а към средните защото са на добра цена и добра производителност... нещо от сорта на 300 лева C2D
дъното GIGABYTE ! 150 - 200 лева
рам задължително възможно най новата 1066 и гледай да е добра
но там може и компромис с adata или pqi 800mhzспоред парата... ти прецени това за мен най добрия иозбор е поне кингстън на ддр3
харда да не ти пука от марката търси само да е 32мб кашарката
WD примерно си ги тача
видеото разбира се нвидиа пак според колко ти се дават 9-та серия и гледай да не е куча марка - а да е нещо приятно марки много но виж нещо известно ! разликата е 50 лева но си струва

кутията - каквато ти хареса аз лично много пари за кутии не обичам да давам
захранването нещо средно не си купувай захранване за 200 лева - и от 60 лева захранване е доволно добро !
това е
за монитореа вече е твой избора
аз бих си взел филипс
не харесвам лг и самсунг заради тъпото им качество и гаранция напоследък -
най изгодни в момента са 22 инчовите така че грабвай :)

та това е ! доволен ши останиш :)
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

Мерси, тази вечер ще разгледам за тези части из сайтовете. Иначе къде ти е магазина?
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

С Amoun няма как да не се съглася.
Иначе като фирми препоръчвам Reset и Most.
НЕ препоръчвам Jarcomputers и Multirama – лично аз не съм имал проблем с нито една от двете фирми, но има доста негативни мнения.
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

видеото разбира се нвидиа пак според колко ти се дават 9-та серия и гледай да не е куча марка - а да е нещо приятно марки много но виж нещо известно ! разликата е 50 лева но си струва

.....
не харесвам лг и самсунг
.....

Ако ще взима карта от 9-та или 8-ма серия НВидиа е по-добре да се насочи към същия клас радеон.
И аз съм фен на нвидиа, но в момента ати са по-добрият избор!

А за самсунга - да, далеч от самсунг, аз и от ХП бягам
 
От: От: От къде да си купя добра конфигурация?

Ако ще взима карта от 9-та или 8-ма серия НВидиа е по-добре да се насочи към същия клас радеон.
И аз съм фен на нвидиа, но в момента ати са по-добрият избор!

А за самсунга - да, далеч от самсунг, аз и от ХП бягам
Осмата серия вече поостаря. Скоро ще продам една карта от нея тук на символична цена, след като си купя от 9-та серия.
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

нямам нищо против радеона и амд примерно но ако искате стабилна система това е интел и нвидиа

радеона е добър за игри но ...

не че и аз допреди година не бях с радеон 3850 - но нвисдиа е стабиляга
може радеон да бие в пикови моменти по производителност - но като стабилност ! нвидиа
той не иска да клоква да бичи да троши
иска стабилна система аз казвам кое е оптимално за парите :)
жар и аз не ги харесвам - към мост и ресет нямам отношение
и стантек не ги харесвам много но там са добри специалистите
- разберете че чаркалаците са едни и същи навсякъде !

важното е как ще ти го сглобят
и да не с еподлъгваш и на най малкия компромис
ами нямаме гигабайт в омента -аако искате асус са мнгоо добри - казваш твърдо ние мерси
държиш си на твоето :)
те гледат да продадат откоето печелят най много или откоето имат или е техен внос

аз не искам да правя компютри вече просто минах по този път и вече не ми е приятно и интересно да сглобявам - към момента само потдържам сервиз на гаранционните и избягвам продажби
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

Ей сега прегледах на конфигуратора

те това е за мен идеално в момента съоптношение цена качество
като съм сложил кутия 100 лева
да се смята
кутия 50 + захранване 50 лева :)

attachment.php
http://www.predpriemach.com/attachment.php?attachmentid=316&stc=1&d=1258146068
 

Прикачени файлове

  • tetvae.jpg
    tetvae.jpg
    51 KB · Преглеждания: 22
От: От къде да си купя добра конфигурация?

Ако под графични програми се разбира фотошоп, тури още един диск за райд масивче.

По принцип бих седнал да споря по някои от горните редове с Амоун понежи продавачите на кампютри разбират основно от ... продаване на кампютри, а "пауър-юзърити" на кампютри знаят по-добре кво им требва . Демек тва е fail аргумент. .............................................. АМА в момента ме мързи и предпочитам да си пусна Call of Juarez и да погърма малко :p (абе къде ми изчезнааа емотиконкити?)
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

ма аз съм сериозен потребител от 8 години а продавач от 4 :)
 
От: От къде да си купя добра конфигурация?

НИщо, спор да има!!!
 

Горе