От физическо лице към юредическо при Adsens

alabam4eto

Active Member
Здравейте колеги,

Имам едно питане как точно може да стани този номер за преминаването от физическо към юридическо лице. В акаунта имам събрани над 1000 евро и реших да прехвърля сметката в адсенс към фирмата ми регистрирана по ДДС да нямам проблем, но се сблъсках с друг проблем мисля, че няма как да стани, защото:

След като профилът Ви е създаден, не можете да промените типа му. Ако се нуждаете от друг тип профил, ще трябва да закриете текущия си профил и да си откриете нов от предпочитания тип.

И в този случай аз съм длъжен да си получа плащането като физическо лице, което значи, че аз автоматично ще наруша закона на "СВОБОДНА" Република Българи ? И трябва да избера да си взема 1000 евро и да си платя глобата.

Някой друг сблъскал ли си е с подобен проблем ??? И как е решението му?
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

Ами ...
Сам си го каза.
Аз се регнах първо по ддс като физическо лице, за да си изтегля парите, после си прекратих регистрацията и сега всичко е фирмено.
другия вариант е да рискуваш и да си изтеглиш парите , като се надяваш да не те засекат
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

Защо не ги питаш дали не може да си откриеш нов фирмен профил и да ти прехвърлят парите там, по-вероятно е да не става така, но не пречи да пробваш.
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

Ами ...
Сам си го каза.
Аз се регнах първо по ддс като физическо лице, за да си изтегля парите, после си прекратих регистрацията и сега всичко е фирмено.
другия вариант е да рискуваш и да си изтеглиш парите , като се надяваш да не те засекат
Какво имаш в предвид под това като физическо лице по ДДС ? До колкото ми обясни счетоводителя, трябва да се регистрирам нещо не като занаятчия, не като производител ама нещо от този род беше. НО при положение, че имам фирма по ДДС аз искам да си платя дължимите такси да им пусна invoice и да си е всичко законно. Някой ако е правил нещо подобно, да сподели.

Предполагам темата ще е полезна и на други в моето положение, тъй като не намерих подобна във формума.
irgy.net как си прекратил регистрацията по ДДС до колкото знам на юридическо лице поне 2 години трябва да имаш регистрация преди да я прекратиш ?
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

След като си самоосигуряващо се олице в твоята фирма (вероятно е така) не е необходимо да се регистрираш като свободна професия за да можеш да си полчуиш опарите от адсенс. Няма проблем да си направиш регистрацията и след като си получиш чека веднага да се оотрегистрираш. Елементарна операция. Това за двете години важи само за някои видове регистрация по ДДС. Ако се регистрираш по чл. 97А няма такова изискване за 2 год. Може всеки месец да се регистрираш и отрегистрираш без никакъв проблем. Е има и някои екстри - зависи какви са ти доходите, може да се наложи върху тези 1000 евро да платиш малко осигуровки, ама това вече счетито ще ти каже как стоят нещата.
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

След като си самоосигуряващо се олице в твоята фирма (вероятно е така) не е необходимо да се регистрираш като свободна професия за да можеш да си полчуиш опарите от адсенс. Няма проблем да си направиш регистрацията и след като си получиш чека веднага да се оотрегистрираш. Елементарна операция. Това за двете години важи само за някои видове регистрация по ДДС. Ако се регистрираш по чл. 97А няма такова изискване за 2 год. Може всеки месец да се регистрираш и отрегистрираш без никакъв проблем. Е има и някои екстри - зависи какви са ти доходите, може да се наложи върху тези 1000 евро да платиш малко осигуровки, ама това вече счетито ще ти каже как стоят нещата.

Здравей,
малко не разбрах може ли да повториш,
не е необходимо да се регистрираш като свободна професия
както и за това
Няма проблем да си направиш регистрацията и след като си получиш чека веднага да се оотрегистрираш.
Мерси предварително забелязал съм, че твоите коментари около счетоводство са доста компетентни... и добри мерси
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

не е необходимо да се регистрираш като свободна професия - това е във връзка с това, коеото е казал твоя счетоводител -
трябва да се регистрирам нещо не като занаятчия, не като производител ама нещо от този род беше.
- та това се казва регистрация като лице упражняващо свободна професия. Свързано е с плащането на осигуровки, като самоосигуряващо се лице, но в случая след като имаш фирма вероятно вече си самоосигуряващо се лице и тази регистрация е безсмислена.

Няма проблем да си направиш регистрацията и след като си получиш чека веднага да се оотрегистрираш.
- това е във връзка с регистрацията ти по ДДС като физ. лице по чл. 97А във връзка с получаването на плащане от Адсенс. Регистрацията по ДДС трябва да стане най-малко седем дни преди получаване на плащането - така е по закон. И ако се регистрираш по чл. 97А във връзка с това плащане, в момвнта в който го получиш и подадеш ДДС и VIES декларация за него, може да подадеш заявление за прекратяване на регистрацията по ДДС и ше ти бъде прекратена веднага. Това естествено има смисъл, ако ще закриваш акаунта и ще преминеш към фирмен в адсенс. Ако ще продължиш да получаваш плащания като физ. лице, няма смисъл от постоянно прекратяване и после отново регистрация по чл. 97А. Дано съм го обяснил ясно и разбираемо, щото на мен ми е ясно, ама дали другите ме разбират?
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

Датата на получаване на плащането (когато плащането се получава от физическо лице) нали е датата на получаване на чека?

Чл. 11. (1) Ако не е предвидено друго в този закон, доходът се смята за придобит на датата на:

1. плащането - при плащане в брой;

2. заверяването на сметката на получателя на дохода или получаването на чека - при безналично плащане;

3. получаването на престацията - за непаричен доход.

Ако получиш чека, регистрираш се и изчакаш да минат поне 7 дена преди да го занесеш в банката, предполагам че няма как да докажат, че си се регистрирал в нарушение на закона.

Обаче с чек не е добър вариант да получаваш плащане (ако си физическо лице), защото Google предлага безплатно (за теб) плащане чрез Western Union. По-добре да си получиш плащането безплатно и бързо, отколкото да плащаш на банката за осребряване на чека и да чакаш един месец.

При варианта с Western Union ще трябва да се регистрираш 7 дена преди да отидеш да си вземеш парите.
 
От: От физическо лице към юредическо при Adsens

аз автоматично ще наруша закона на "СВОБОДНА" Република България?

Проблемът е, че държавата е свободна. Не гражданите. Повечето от тях се страхуват от свободата, искат държавата да регулира всички области на живота. И после се чудят защо са бедни.

Ще продължавате да обеднявате, защото разрешавате да се гласуват купища излишни закони (вместо да се гласува отмяната на повечето закони и съкращаване на тези, които не могат да се отменят). Това, че не знаете какво се гласува в парламента не ви оневинява за вашето бездействие. Незнанието не е оправдание. Главните виновни не са в парламента. Това сте вие.
 

Горе