Позволено/редно ли е слагането на кода на Гугъл реклама в Php код на страница?

AdSenser

Member
Ами интересно се получи... досега на една от страниците ми поставях кода на Гугъл в темплейта, обаче с цел оптимизиране на пространството, решх да променя това и сложих кода в самия файл, който създава дадена таблица, необходима за сайта. Дотук добре, всичко работи добре, но... изведнъж Гугъл рекламите се шашнаха и почнаха да показват тотално неадекватни неща. И изведнъж се усещам... понеже скриптът е в директория "travel", а иначе данни се теглят за тотално различни адреси чрез функцията include, Гугъл сякаш не може да зацепи това, и ми показва реклами за travel. Т.е. дори примерно адресът да е books.com и там да се визуализират рекламите, щом се теглят от скрипт, инсталиран в travel.com, те са на travel тематика. А иначе... аз дори създадох отделен PHP код, за да вкарам рекламата, т..е. нещо такова:
Код:
echo ' <td><script type="text/javascript"><!--
google_ad_client = "pub-xxxxxxxxxxxxxxxxx";
/* site */
google_ad_slot = "xxxxxxxxxxx";
google_ad_width = 120;
google_ad_height = 600;
//-->
</script>
<script type="text/javascript"
src="http://pagead2.googlesyndication.com/pagead/show_ads.js">
</script>'."\n";
*	echo '                </td>'."\n";
и го имплементирах в скрипта, който оформя таблиците. Редно ли е това, т.е. позволено ли ми е, и дали с времето Гугъл трябва да започне да се усеща точно как стоят нещата?
 
От: Позволено/редно ли е слагането на кода на Гугъл реклама в Php код на страница?

никакъв проблем няма да имаш с този код, все пак важното е какво излиза в крайна сметка като хтмл, ако не променяш javascript-a проблеми няма да имаш :wink:
 
От: Позволено/редно ли е слагането на кода на Гугъл реклама в Php код на страница?

Ахам, мерси много за инфото, и аз така си мислех, но странното е, че всички стари рекламодатели се изгубиха и сега на българска страница показва само реклами на английски*:shock: Тъй като размерът е нов, сигурно трябва да се настрои, въпреки че в началото показваше старите реклами в нов размер.
 
От: Позволено/редно ли е слагането на кода на Гугъл реклама в Php код на страница?

Я изчакай още няколко часа и пак провери кво излиза.
А иначе.. така съвсем спокойно можеш да си "задаваш" кво да излиза като реклами :)
Кеф ти име на дирекотории кеф ти сичко !
Изполвай ги тия бъгове!
 
От: Позволено/редно ли е слагането на кода на Гугъл реклама в Php код на страница?

Абе да ти кажа, временно беше ;) За има-няма час, а аз както винаги побързах да попитам*:p Сега са си абсолютно същите реклами, които бяха и преди, без значение, че Гугъл е "имплементирано" в кода ;).
 

Горе