Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

ReminD

Well-Known Member
Туко що си свърших с нещата и малко тестване как ще се дръпне сайт на кирилица като го субмитна в социалните мрежи на английски език - от 3та страница > на 14та позиция.

Същото направих и с лонг тейл на английски, но в българските социални мрежи от тук: социални мрежи - даже не съм ползвал всичките, около 20-тина - ефекта - от 11та позиция > сега е на 6та позиция.

Не ме оборвайте с това, че като езика е различен няма ефект > ефект има, дори и минимален > усеща се за по слаби ниши и лонг тейл фрази, а пък и повечето както съм казвал дават related линк, тоест в една социалка, когато субмитнеш нещо и влезеш в url адреса > мета keywords, мета description, url, title - всичко това е редактируемо, тоест в тях има keywords, които сте използвали при субмита.
Сигурно и вие не откривате топлата вода, но поне съм тествал и е сигурно, че работи и както казвам: ЛИНКА СИ Е ЛИНК
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

А измисляш ли заглавия и описания на съответния език или караш все на български?
 
Социалките никога няма да умрат, винаги ще са в полза, за разлика от блог коментс, профили, скоро и - web2, артикълс, ..

Ако се погледне в последните промени в гугъл, Social Media Factors, са от водещите за тръста и класирането в Серп-а, нищо чудно скоро и да заместят баклинковете.
Под Social Media Factors разбираме - fb shares, +1 button, twitter, digg, reddit, linkedin, youtube, likes, ...so on

Колкото подобър Rich content имате, толкоз повече shares ще има, и това е целта на гугъл, да дига MFU (made for users) сайтове, отколкото MFB (made for bots)

Блог коментари, профил линкове към сателитки вече не работи, много лесно ги хваща google, пробвал съм последно време с много сайтове, резултата винаги е -4-10 страници надолу, като преди това страницата е била на 1st page дълго време.
Даже директни блог/профил линкове към сайта, не ги наказва толкова, щото може да е конкурента, но като бластнеш НЕиндексирани още сателитки със спам линкове, става му ясно, полесно се хващат от linkwheels даже.

При социалките, например с BMD, няма такова нещо, поне като са спиннати добре и не бластваш накви пр0-1 сайтове. Супер натурално си е кат се създаде нов пост/статиа първо да е в социалните сайтове, отколкото да почнат хиляди фенове да пишат коментари или да го слагат в профила/подписа си.
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

А измисляш ли заглавия и описания на съответния език или караш все на български?

Разбира се, че не, за EN си ползвам в бг социалките думата на английски, за EN социалките ползвам кирилица, как ще сменям title и description, та така какъв related линк ще хвана?


А темата я пуснах най-вече, когато поръчвате субмит в социални мрежи, да не се стеснявате и да ви субмитват само в бг социалки, ами да добавят и английски...


Иначе евала на harro, много полезно мнение, както винаги
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

Относно социалките ефекта ще им се вдига, но при линкове от вървежни социалки.
Все повече тежест ще имат линкове при които има повече преходи/кликвания , т.е ако излезете на първа страница на вървежна социалка в която да ви кликат на линка, то тежеста на този линк се покачва значително.
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

Интересно ми е как гугъл ще определи дали потребителите кликат на този линк при липса на GWMT и Analitycs и на двата сайта.
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

Елементарно, няма да ги отчита.
Ако искаш сайта ти да е на по-добри позиции ще си сложиш едно от двете, ако ли не - проблема си е твой ;)
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

То и без това Адсенс вече влияе :)
Много хора казват че като махнат адсенс и падат с 1-2 позиции, връщат го и си връщат позициите
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

Блог коментари, профил линкове към сателитки вече не работи
Това е така от край време с нови сайтове към които се изсипват шит линкове за кратко време. Решението e по-малко на брой и по-качествени линкове от блог коментари, социалки, профилни линкове, които не се пускат изведнъж а постепенно. Същата схема с безплатни блог платформи все още върши работа. Новото е ( от около месец два), че money site пада в класирането ако прекалиш с линковете към сателитите.
 
От: Ползвайте Социалките независимо на какъв език са и какъв ви е сайта ( en/bg/etc )

Явно гугъл ще разчита, поне някой от двата сайта да е с Analytics...
 

Горе