Помощ за метатагове електронен магазин

mantaman

Well-Known Member
От известно време наблюдавах едно кофти явление и не можех да му хвана логиката - клиенти се регистрират в магазина и не си купуват нищо което е доста странно защото няма логика да си правят този труд като така или иначе цените се виждат.
Току що получих прозрение след като съм променил метатаговете на страницата се е получил страничен ефект в експлолер когато тръгнеш да плащаш се разместват полетата и става невъзможно да потвърдиш поръчката. При Опера този проблем го няма а в Хром беше леко изразен
Сега си върнах оригиналният фаел и всичко си бачка, но горе на името на страницата седи досадния надпис - Метатагове името на вашият магазин тук.
И какви ли не проби правих в момента в който запиша файла с промени и става мазалото имате ли идея как да го оправя
Поздрави
 
От: Помощ за метатагове електронен магазин

Няма да е лошо да пуснеш магазина, за да видим нагледно какъв е проблема и да обаясниш какъв CMS ползваш. Най-вероятно проблема е в комфигурацията, тъй като съобщението "Метатагове името на вашият магазин тук" означава, че просто не си го добавил някъде.
 
От: Помощ за метатагове електронен магазин

Здр
В директория includes\languages\bulgarian има файл meta_tags
Вътре в него има доста неща но мен ме интересуват тези два реда

// page title
define('TITLE', '"Мета-тагове Името на Вашия мазагин тук');

Това дефакто е надписът който ми се появява в страниците горе, проблемът е че каквото и да барна да променя по него веднага се получава кофтия ефект за който писах по горе

Поздрави
 
Последно редактирано:
От: Помощ за метатагове електронен магазин

stefanb добре те е ориентирал ;)

'Мета-тагове Името на Вашия мазагин тук' -> това е suffix за сайта ти, ще го асоциира към всяко заглавия

:wink: внимавай с кавичките
 
От: Помощ за метатагове електронен магазин

Не, не говоря за това includes/languages/english/header.php - там като пиша текста излиза върху картинката горе.
Аз говоря за ето този файл \includes\languages\bulgarian\meta_tags.php

До сега си играх с него и установих, каквото и да направя по него дори и една буквичка да сменя и всичко се размества и по интересното е че после дори и да поправя промяната нещата не се оправят докато не презапиша на ново оригиналният файл.
Просто вече не знам какво да му правя
Поздрави
 
От: Помощ за метатагове електронен магазин

Редактирай го с Notepad++ в UTF-8 without BOM и виж дали отново ще създава проблеми.
 
От: Помощ за метатагове електронен магазин

В три и половина сутринта получих прозрение - файлът meta_tags.php от българският пакет е бъгав и трябва да се смени със същия от английския. Тогава пък кирилицата не я кльопа и седи на квадратчета но вече не ми пука сложих му тайтъл и адреса на сайта и това ще му е. Ако някой знае какво трябва да се промени за да се пише и на кирилица да казва.
Поздрави

ПП
Сега видях и горният пост но отивам да спя утре ще пробвам ако остане време.
 
Последно редактирано:
От: Помощ за метатагове електронен магазин

Ми отговорих ти вече :) Сложи се някакъв нормален текстов редактор от типа на Notepad++, за да не се омазват файловете на кирилица, конвертирай ги в UTF-8 without BOM и ги редактирай с него, а не с notepad примерно.
 
От: Помощ за метатагове електронен магазин

Евалата точно това му е проблема стандартният нотепад явно прави боза при записването на Файла
Поздрави
 

Горе