Помощ за VPS

penev75

Member
Купих си VPS. Преди покупката искаха да асоциирам домейн към сървъра. Имах един свободен и избрах опцията да конфигурирам dns настройките на домейна по-късно.
Няколко часа по-късно получих мейл, е моят VPS е вече готов и мога да достъпвам WHM панела по IP. За да го достъпвам по име в мейла пише да направя DNS-ите съответно ns1.domain.com и ns2.domain.com. Не мога да настроя тези DNS-и на домейн със същото име. Какво да направя?
 
От: Помощ за VPS

За да можете да
прегледате сайта си преди обновяването на DNS информацията, добавете
този ред:

xxx.xxx.xxx.xxx www.site.net

във файла hosts (C:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts за windows и
/etc/hosts за linux), след което рестартирайте браузъра си или
компютъра.

Из писмата на инбг към клиентите.
 
От: Помощ за VPS

Благодаря ти bgkulinar, но аз искам да знем нещо друго

Значи имам домейн регистриран в superhosting, който се казва например domain.com.

От хостинг фирмата от която купих VPS-а ми пратиха мейл да променя DNS записите на домейна domain.com със съответно ns1.domain.com и ns2.domain.com. Чудно ми е как да го направя тоа, като през контролния панел на суперхостинг ми дава грешни NS сървъри. Може би, защото се опитвам да настроя DNS сървъри от същата зона.
Не ми е ясно как да направя така, че VPS-а да отговаря на server.domain.com
 
От: Помощ за VPS

Обади се там където ти е регистриран домейна и им кажи да ти променят DNS-ите, защото ти освен да ги направиш ns1.neshtosi.com и т.н. трябва да се промени и IP-то към което сочат, а това с нормалния контролен панел на домейна няма как да го направиш - те трбва да го направят.
 

Горе