Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Здравейте, изчетох в нета разни неща за международни доставки по поща. Имате ли личен опит с малки пратки до Америка - за колко време пристигат? И друго има - като ползвам калкулатора на пощите една пратка приемрно ако ми излиза 1 лев и опаковката + около 1 лев, те ми искат 3 и не мога да му хвана края, въпреки че ми издават бележка?
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Между две и три седмици е нормалната поръчка.
Питай в пощата или в куриерската фирма, ще ти дадат най-точна информация.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Около две седмици трябват за нормален колет по най-обикновена поща. Изгъзици като куриерите има смисъл да се ползват само ако трябва нещо да се прати спешно.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Мерси за отговорите. Въпросът ми за сроковете е поради това, че в нета излизат оплаквания, че пощенски малки пратки до Щатите седяли по 14 дни на склад преди да се отправят към пощенския клон на получателя - промяна след 11 септември. Моята пратка ще е с предимство и препоръка едновременно, тяхните също. Имали ли сте такива лични наблюдения, защото при 45-60 дни и произтичащите от това неудобства и проблеми е безсмислено да се работи с поща дотам, а и изобщо с Америка, предвид цените на куриерските услуги дотам.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Моите наблюдения са лични и доста след 11 септември. Няма никакво изчакване. Точно след две седмици си пристигна кашонът с 10 кила пратки. Освен наскоро да са правили промени, тогава не знам.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Колетите ми са пристигали в рамките от 2-4 седмици. В повечето от случаите отнема 2 седмици и половина. Другото са изключения.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Благодаря ви за отговорите. И 4 седмици ме устройват, за американците не знам как ще им е. Тази седмица ще изпратя нещо пробно и ще пиша резултатът около юли когато пристигне.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Благодаря ви за отговорите. И 4 седмици ме устройват, за американците не знам как ще им е. Тази седмица ще изпратя нещо пробно и ще пиша резултатът около юли когато пристигне.
За бога човече това са 4 седмици. Какво нещо си заслужава, чак толкова времето за чакане?
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Викаш 3 седмици е вундербаа?! 4 и за мен е много, но щом е услуга, ползвана за цяла Америка...., за тях сигурно сме африканци тук... не мисли, че и на мен не ми прави впечатление, но няма смисъл да го мислим, ако няма да го променим. Доколкото аз разглеждам в нета онлайн магазини има много такива, които задават куриерска пратка за по 80 долара за рокля (която струва по-евтино от доставката), примерно, или пък задават някакви 2-3 седмици за доставка и отново 30-40 евро за услугата. Аз не го намирам за нормално, но гледам че тези сайтове си имат посещаемост, вероятно такава е практиката, но опитните биха казали повече
 
Последно редактирано:
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Има и по-бързи поръчки, но излизат по-скъпо. Зависи колко си на зор:)
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

По-скъпите поръчки куриерски ли са или EMS имаш предвид? Колко по-скъпи? Най-евтиното , което намирам е ЕМС за 66лв. /0.500кг?
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Мина и тази седмица, другата като започне влизам в 3-тата седмица която си чакам още :)
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

С приоритетна пратка Булпост до 2 кг - пристига максимум за 10 дни. Поне при мен беше така. Платих около 38 лв. Проблема е че се бави много в България, иначе в САЩ от единия бряг до другия за 2 дни беше там. Има си тракинг номер с който се проверява в сайта на бг поща, но само до София - кога са го чеквали и кога е излетял. Иначе после се проверява в сайта на USPS.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Като казваш Булпост - има предвид ЕМС предполагам. Булпост е само за вътрешни пратки. За 38 лв обаче не се връзва с тарифата на ЕМС?



С приоритетна пратка Булпост до 2 кг - пристига максимум за 10 дни. Поне при мен беше така. Платих около 38 лв. Проблема е че се бави много в България, иначе в САЩ от единия бряг до другия за 2 дни беше там. Има си тракинг номер с който се проверява в сайта на бг поща, но само до София - кога са го чеквали и кога е излетял. Иначе после се проверява в сайта на USPS.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

С Royal ми дойде в началото на 3-тата седмица, от Китай чакам още :)
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Не, не е с EMS. С международните пратки на Българска Поща, но приоритетна.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Разбрах те, ти имаш предвид пратка с максималното тегло позволено. Ти скоро ли си пращал дотам или отдавна?

Не, не е с EMS. С международните пратки на Българска Поща, но приоритетна.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

В началото на май изпратих пратка 1,9 кг и пристигна най много за 10 дни работни - 38 лв. Бях направо приятно изненадан, че толкова бързо пристигна. Дано не е само единичен случай.
 
От: Пощенска колетна пратка до САЩ - за колко дни?

Колко излиза една пратка до САЩ, около 1 кг като цена с български пощи? Респективно с кой куриер е най-сигурно достигането на пратката и като цена колко излиза? Също така колко време отнема?
 

Горе