По-малкото зло: .net или .eu?

Frik

Active Member
Здравейте!

Мисля да започна нов проект и си избирам домейн име. Както винаги всичко на .com е заето с въпросната ключова дума. Най-добрия вариянт е да се състой от две думи, като едната е ключова, а другата добавачна... но и това .com е заето и затова в главата ми (подобно на тенис топка) се лута решението кое от двете да регистрирам: името.net или името.eu?

Допитвам се до вас понеже не мога да избера по-малкото зло... :(

Вие какво мислите?
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

Ако не е с комерсиална цел бих регнал .орг ако е свободен, но не ми се вярва :) Зимай .нет и като посъбереш пари вземи и .еу :)
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

Определяща е тематиката на сайта. Без да се знае каква е не може да се направи избор. Двете области имат различна насоченост.
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

Аз първо бих се замислил от къде ще ми идва трафика. Естествено, ако очаквам по-голямата част да е от Северна Америка, не бих взел .eu
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

аз па вчера си купих .biz ЗА НОВИЯ МИ ИДИОТИЗИРАН БЛОГ ... :shock::shock::twisted::twisted: и ич ни ми дреми :)
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

Тематиката на сайта е туристическа, а основния трафик очаквам да е от България...
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

Абе я взимай и двата пък ще решим в анкета, че наистина е много сложно в случая :) Как ти звучи по-добре? Иначе може би в гууглито ще има някакъв малък бонус, за това, че домейна ти е регионален, но ако някой от САЩ търси в гоогле.ком "почивки в българия" познай къде ще ти е сайта :) дам.. още познато като "на гъза на географията" :)
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

По-добре .net, дори от гледна точка на последващ трасфер на домейна...
Вече намразих домейните .eu :)
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

Абе я взимай и двата пък ще решим в анкета, че наистина е много сложно в случая :) Как ти звучи по-добре? Иначе може би в гууглито ще има някакъв малък бонус, за това, че домейна ти е регионален, но ако някой от САЩ търси в гоогле.ком "почивки в българия" познай къде ще ти е сайта :) дам.. още познато като "на гъза на географията" :)

За съжаление т.нар. финансова криза ме удари в джоба и кинти за единия ми е трудно да заделя, а ти и за два... Колкото за американците, хич не се надявам да черпят инфо от моя сайт, тъй като ще е само на майчения ми език... :lol:
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

В последните няколко часа разгледах конкуренцията и две-три от големите риби на пазара са се регистрирали с .eu (все пак става дума за пътувания, почивки, хотели...)

Това променя ли нещата?
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

В последните няколко часа разгледах конкуренцията и две-три от големите риби на пазара са се регистрирали с .eu (все пак става дума за пътувания, почивки, хотели...)

Това променя ли нещата?

Чак сега ги усетих гадовете... Тия двата големи рибока в моята ниша имат по 2-3 "сателитни" сайта, които общо заемат Топ 10 на нишата. Учудващо обаче между сайтовете няма нито един линк? Основните сайтове на двете компании са на .eu, а сателитите са на .com! Каква е целта тогава на тия помощни сайтове? :(
 
От: По-малкото зло: .net или .eu?

Трафик и повече пари. Какво по хубаво от това да имаш 3 сайта в топ 10. Така потребителите няма възможност да изпуснат тяхния сайт при търсене:)

Ами те тия двете компании държат Топ 10, ама викам и аз да се намеся... :p

При такъв монопол, възможно ли е някак си да ме изритат? (като изключим Пирогов, че за там ще съм абонат...)
 
От: От: По-малкото зло: .net или .eu?

Ами те тия двете компании държат Топ 10, ама викам и аз да се намеся... :p

При такъв монопол, възможно ли е някак си да ме изритат? (като изключим Пирогов, че за там ще съм абонат...)


E с добро СЕО от твоя страна нямат шанс.
Всъщност щом те имат по 3-4 сайта защо и ти след като развиеш твоя не си направиш още 2-3, като по този начин ще се опиташ с тяхната стратегия да действаш срещу тях.
 
От: От: От: По-малкото зло: .net или .eu?

E с добро СЕО от твоя страна нямат шанс.
Всъщност щом те имат по 3-4 сайта защо и ти след като развиеш твоя не си направиш още 2-3, като по този начин ще се опиташ с тяхната стратегия да действаш срещу тях.

Ами те са доста големи компании и може би наливат доста пари в СЕО, едва ли ще е така лесно, в едно отношение ще съм различен от тях: те в нито един техен сайт не публикуват статии, т.е. сайтовете им са един вид статични (макар че в офертите за хотелите има доста текст...). Дори и да имат маса линкове мисля, че големия Г. ще ми сложие един плюс заради статиите които мисля редовно да публикувам... :(

Колкото до други сайтове, аз сложих малко каруцата пред магарето. Мислех да започна с млако по-локална ниша като се насоча само към един курорт и си регистрирах домейнче, но като се размислих викам си защо да не тръгна по-мащабно и сега мисля тоя сайт дето вече съм го регистрирал да го правя сателит. Едва ли ще го класирам в Топ 10 за ключовата дума, но ако си помогна малко да избутам главния, ще е много добре... Ама не знам как да захранвам токова сайтове със статии и затова пуснах темата за сателитните сайтове, ама за сега няма отзиви...
 

Горе