Пренасочване на домейн към блогър

bgtifo

Well-Known Member
Здравейте колеги,

попринцип никога не използвам блогър, но сега ми се наложи. Искам да пренасоча към блог в блогър.

За целта влизам в годади на CNAMES слагаме ghs.google.com влизам в блогър -> settings - basic и там в раздел имам blog adress: ime.blogspot.com и отдолу има само 1 опция + Setup a 3rd party URL for your blog

кликам на + Setup a 3rd party URL for your blog и пиша името на домейна www.име.инфо и ми дава грешка We have not been able to verify your authority to this domain. Error 12.

В годади съм дал домейнс - форуард и съм изписал името на блога в блогспот име.блогспот.ком

Какво не правя като хората може ли някой да ми помогне.

Предварително благодаря!
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

Нормално е да ти даде грешка, според инструкциите на Blogger след съобщението за грешка трябва да въведеш CNAMEs.

"You should see an error, and two CNAMEs listed below. Each CNAME is composed of two parts - Name, Label or Host and Destination, Target or Points to. The first CNAME is the same for everyone, Name being "www" and Destination "ghs.google.com." The second CNAME is particular to your blog and your Google Account, and is therefore different for each person.
Go to your domain registrar's website and locate the DNS (Domain Name System) settings in the control panel.
Now it's time to enter the CNAMEs. Where it says Name, Label or Host simply enter "www" and list ghs.google.com as the Destination, Target or Points to.
Now enter the second CNAME in the same way."
 
Последно редактирано:
От: Пренасочване на домейн към блогър

Имах абсолютно същия проблем и го реших като следвам инструкциите дадени от колегата над мен. Просто пренасочи 3-те www към ghs.google.com. След като ти даде грешката от долу трябва да има описание което показва кой записи да създадеш (1вия го имаш вече),2рия запис са някакви странни букви те ще ти потвърдят домейна за този блог, след като ги въведеш като Снейм. След което пробвай пак и трябва да стане. За форуардa няма да споменавам ти вече си го направил. След като го направиш трябва да се изчака малко, за да проработи всичко или поне аз изчаках, докато заработи сайта с www отпред.
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

да благодаря ви много, вече всичко е ОК

P.S.

Понеже не искам да отварям нова тема да ви попитам в тази...

Искам да направая 5 страници примерно Home, About us, Articles, FAQ, Contacts

Въпросът ми как да направя, така че всички постове да се съдържат в страница Articles има вариант с категории, но не искам да са категории а в страницата?
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

Мисля, че имам идея как да стане, но утре ще го пробвам, че след малко отивам на работа. Ако стане ще го направя на урок и ще постна тук :)
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

Създаваш а категория "Articles" и на всяка статия, която искаш да излиза там задаваш този етикет, при публикуване. УРЛ на страницататрябва да изглежда така : http://www.иметонасайта.ком/search/label/Articles

В този случай всяка статия, която която публикуваш ще ти се показва там. Разбира се зависи много какъв е темплейта, който използваш, но това е общия принцип. В общия случай, HOME страницата също е с блог структура, като всяка публикация излиза на нея.
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

@Stoineff

"Въпросът ми как да направя, така че всички постове да се съдържат в страница Articles има вариант с категории, но не искам да са категории а в страницата? "

Човека не иска да са с категории, между другото ми хрумна страхотна идея по-добра от тази, за която мислех да правя урок и т,н, защото ти искаш всички публикации там. Така, че просто влез в контрол панела и промени страницата с име "Начало" на избраното от теб име, след което създай другите страници. Единствения недостатък тук е, че когато влизат в сайта ти началната страница няма да бъде "Home" (начало), а "Articles" (статии). Ако това не те устройва ще видя утре да създам урок (стига да успея и да стане) как да го направиш началната страница да си ти излиза 1ва, а статиите на друга страница. Но виж дали варианта който казах със смяната на името няма да те устрой.
 
Последно редактирано:
От: Пренасочване на домейн към блогър

Добре де сега имам нов проблем... Понякога, когато посетя адреса на сайта сайт.инфо ми излиза стария темплейт вместо новия, който инсталирах на блогър. Пробвах с няколко различни темплейта все така. Един път излиза новия, един път стария някаква грешка при редиректа явно или?

Как да направя, така че като изпиша сайт.инфо да си излиза само новия темлейт на сайта. Много странно се получава сега.

P.S.

Това се получава при всички браузъри Firefox, Chrome, Explorer изчистих кеш и пак същото веднъж стандартния темплейт на блогър, веднъж новия, който качих.
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

Не съм много по тези части онзи ден и на мен ми се получи 1 път и предположих че си е нещо свързано с мен. Да не би да е от кеш паметта на браузера? Ето какво открих из интернет, когато търсих за кеш памет - "Препоръчителна първа стъпка: Ако виждате проблеми в начина, по който уеб страниците се показват в браузъра ви, ви препоръчваме първо да използвате режима „инкогнито“ или този за частно сърфиране на браузъра си, за да проверите дали причината е нещо различно от кеша или „бисквитките“." Пробвай както е описано дали ще стане да ти зареди страницата.
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

Не става изтрих кеш, бисквитки всичко и пак веднъж показва стария темплейт веднъж новия...

Започвам да се ядосвам яко с този блогър, но в момента хостигните са ми пълни с други сайтове.

Ако някой може да помогне със съвет или мнение, ще съм много благодарен.
 
От: Пренасочване на домейн към блогър

Само да вметна, не пропускайте редиректа от domain.com към www.domain.com. Когато е вързан домейна вече излиза едно тикче за пренасочване, точно под името на домейна. Освен това трябва да се вкарат и 4 IP-та които ги дават в инструкциите (точка 9), които @meleager сподели.

Понякога при смяна на темплейта остават стари кодове и уиджети, които се появяват в новата тема. Пускайте темплейта от чист браузър или инкогнито, както спомена колегата. Ако все още има проблеми, препоръчвам да се сложи най-изчистения темплейт - Simple , който го има в секция Templates, да се разкара абсолютно всичко, което има като приставки от Layout или директно вътре от кода и чак след това да се слага темплейта, който ще се използва.
 
От: От: Пренасочване на домейн към блогър

Само да вметна, не пропускайте редиректа от domain.com към www.domain.com. Когато е вързан домейна вече излиза едно тикче за пренасочване, точно под името на домейна. Освен това трябва да се вкарат и 4 IP-та които ги дават в инструкциите (точка 9), които @meleager сподели.

Понякога при смяна на темплейта остават стари кодове и уиджети, които се появяват в новата тема. Пускайте темплейта от чист браузър или инкогнито, както спомена колегата. Ако все още има проблеми, препоръчвам да се сложи най-изчистения темплейт - Simple , който го има в секция Templates, да се разкара абсолютно всичко, което има като приставки от Layout или директно вътре от кода и чак след това да се слага темплейта, който ще се използва.

Виж забравих за Simple темата - благодаря колега! Наистина върши работа ако си омазал положението. Пусни някакъв скрийншот твоясайт > Settings > Basic да видим как изглежда. Нещо пропускаш просто..
 

Горе