Прехвърляне на блога към собствен домеийн

AlexHD2

New Member
Здравйте, приятели :)

Вчера си направих блог(за 1 път), днес си купих хост и домейн(към superhosting.bg) и естествено искам при отваряне на домейна ми да се появява съдържанието на блога.
Четох, четох, заболя ме главата и ми писна и реших да питам на готово как става?
Мерси.
 
От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

Чел си, чел си ама нищо не си прочел май. Закачаш домейна към хоста, инсталираш един Wordpress и си имаш вече блог. Те това е...:)
 
От: От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

Блога ми е в blogger, не искам да ползвам wordpress

Разбрах, че може да се свали съдържанието на блога ми и да го кача в superhosting-a
 
От: От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

Блога ми е в blogger, не искам да ползвам wordpress

Разбрах, че може да се свали съдържанието на блога ми и да го кача в superhosting-a

Еми нали като го свалиш от блогър после трябва да се импортне някъде. За това ти трябва wordpress-a, от менюто Tools на WP има функция за импорт на блогове от блогър :)
 
Последно редактирано:
От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

Благодаря за отговорите :)

Така, значи инсталирах си wordpress на хоста, импортирах си блога в wordpress на хоста и сега как да направя да се появява блога при отвраяне на домейна.

След това експортирам блога и файла, който се експортва е .хml, а за да го сложа за да се показжа при зареждане трябва да е index.html
Какво следва сега :shock:
 
От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

axa, оправих се вече
Всичко е готово :)
 
От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

Можеш да направиш пренасочване - от блога, който си имал в блогър -> новия на уордпресс :)
 
От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

Да, така направих, но не ми беше кой знае колко наложително, защото още разработвам блога.

Още не мога да си харесъм theme
 
От: Прехвърляне на блога към собствен домеийн

Ето ви подробно указание за това как да пренасочите новия си домейн към към Blogger.
Това важи за домейн закупен от GoDaddy.!!!!Ако стриктно следвате указанието дори и да си нямате никаква представа(като мен)от блогове, домейни и прочие, няма как да се объркате !Късмет!!!!!

To point your Blogger blog to your domain name do the following:

1. Log in to your Account Manager.(акаунта ви в GoDaddy)

2. In the My Products section, click Domain Manager.

3. Select the domain name you want to use with your Blogger account, and then from the Nameservers, select Set Nameservers.

4. Select I want to park my domains.

5. Click OK.

6. Click OK again.

To Edit Your CNAME Record( това е втората стъпка която трябва да направите в акаунта ви в GoDaddy)

1. Log in to your Account Manager.

2. In the My Products section, click Domain Manager.

3. From the Tools menu, select DNS Manager. The DNS Dashboard displays.

4. For the domain name you want to use with your Blogger account, click Edit Zone. The Zone File Editor displays.

5. In the CNAME (Alias) section, click the www record.

6. In the Points To field, type ghs.google.com.

7. Click Save Zone File, and then click OK.


To Forward Your Domain Name( това е третата стъпка която трябва да направите в акаунта ви в GoDaddy)

1. Log in to your Account Manager.

2. In the My Products section, click Domain Manager.

3. Select the domain name you want to forward to your Blogger blog.

4. From the Forward list, select Forward Domain.

5. Select http:// or https://, depending on your server settings. For more information on HTTP and HTTPS, see HTTP vs. HTTPS.

6. In the Forward to field, enter the complete URL, with the www, you want to forward your domain name to. For example, enter www.coolexample.com.

7. To automatically update your nameservers to accommodate your forwarding
changes, select Update my DNS setting to support this change.

NOTE: Activating this setting will update your domain name's nameservers and IP address. If you are currently hosting a website for this domain name, the website will no longer be accessible using this domain name once you save the changes and they propagate.


To Configure Your Blogger Account( това е четвъртата стъпка която трябва да направите ,но в блога ви в Blogger!!!!!)


1. Log in to your Blogger account.

2. From the Settings tab, select Publishing.

3. Click Custom Domain.

4. In the Buy a domain for your blog section, click Switch to advanced settings.

5. In the Your Domain field, enter your domain name. For example, enter www.coolexample.com.

6. To specify another location in which to look for files, in the Use a missing files host? section, select Yes and enter the path. If not, select No.

7. In the Word Verification field, enter the characters as they display in the image above the field.

8. Click Save Settings.

Any DNS changes you make can take up to 48 hours to reflect on the Internet.

След 1-2 дни блога ви се появява с новия домейн!! Успех !!!!
 

Горе