Проблем при търсене в Google

radibase

New Member
Здравейте, искам да споделя с Вас наблюденията си по един проблем, свързан с оптимизирането на един мой сайт за ключови думи в Google. Надявам се колегите с повече опит в областта, да имат някакво обяснение и да дадат насоки за решаването му.

Накратко ситуацията е такава:
сайта е Хотели в България - http://www.hoteliinfo.com
направил съм също така страници със статични линкове по градове, от типа на:
Хотели във Варна - http://www.hoteliinfo.com/hotels-varna
Хотели в София - http://www.hoteliinfo.com/hotels-sofia
Хотели във Велико Търново - http://www.hoteliinfo.com/hotels-veliko-tarnovo
и т.н.

отделните страници съм ги оптимизирал за търсене по Хотели във Варна, Хотели в София, Хотели във Велико Търново и т.н.
Ето какви действия съм направил за всяка страница: примерно за Хотели във Варна.
Слагам Хотели във Варна в заглавието на страницата, в описание и ключови думи в meta tag на header-a, вътре в съдържанието също присъства тази фраза със заглавни тагове h1, а и в самия текст думите ги има на доста места.
На всяка страница слагам отдолу връзки към всички други страници по градове за по-добра вътрешна свързаност на сайта.
Има site map, регистриран в google за всички страници.
Регистрирам ги с връзки по съответните ключови думи в различни места из нет-а, дори в това съобщение го правя, за да има публикацията двоен полезен ефект, все пак... :)

И ето ефекта, който наблюдавам в Google.
1.Първоначално при търсене по Хотели във Варна, доста време страницата не фигурираше
2.След известно време започна да се появява на 12-13 страница примерно
3.Постепенно се придвижва напред до 2-3 стр.
4.Дотук всичко добре, но в един момент, Google решава тази страница изобщо да не излиза при съответното търсене. В примера за Хотели във Варна, страницата си излиза, но Хотели във Велико Търново, беше стигнала до 2 стр. и изчезна, а страницата Хотели в София изобщо не иска да се появи, като вместо нея се появяват по-второстепенни стр. - примерно профила на конкретен хотел в София, която страница изобщо не съм я регистрирал никъде и няма входящи връзки към нея и т.н. подобни анамалии.
С две думи доста трудно страниците се придвижват напред при търсене по градове, но най-интересното е че след някакъв забележим успех, значителна част от тях просто изчезват при търсенето. Но в индекса на Google ги има, не са изтрити, при търсене със site:www.hoteliinfo.com се показват, само изчезват от търсенето по ключовите думи, за които по-рано са излизали.
Единствено съм доволен от класирането на целия сайт по ключова фраза Хотели в България - излиза вече на първа страница (на 6-та позиция) а при търсене само по хотели излиза на втора стр., което за мен все пак си е успех за сайт който функционира от 6 месеца, а и има голяма конкуренция от утвърдени сайтове за хотели, с няколкогодишна история. Също така google му даде PR 3 съвсем скоро при PR update-a. И освен това е благоволил да удостои и няколко, броящи се на пръстите на едната ръка страници за хотели по градове с PR 2. Примерно Хотели във Варна е с PR 2 и може би и затова се премести толкова напред от 10-12 на 2-3 стр. Но страниците по градове дават незадоволителни резултати, дори повечето изобщо не излизат.

Конкретното ми питане е защо става така, че страници, които вече са набрали някакъв успех, изведнъж се отрязват от Google, дали аз нещо греша в оптимизацията или се дължи на друга обективна причина. Хайде за страници, които никога не са излизали си го обяснявам, че не съм положил достатъчно усилия, но тези с променливия ефект ме озадачават.
 
1. Ъпдеитва ли се от време на време контента на страниците с които си се ранквал добре и са изпаднали? Ако не трябва да помислиш за това

2. Имаш ли диип линкове към страниците с хотелите ?

3. Линкваш ли с точните киурди те за които искаш да ти излиза конкретната страница (хотели варна например) сайта към други страници защото по този начин сам си канабилизираш резултата за конкретния пеидж?

4. Форума така играеше с резултата когато нямаше достатъчно линкове...
 
1. колкото до съдържанието на тези страници, те май нямат съдържание, а само връзки към страниците в сайта за конкретните хотели в даден град, а текстовите описания са точно в профилите на хотелите, но в главната страница за дадения град няма почти никакъв текст, дали пък това не оказва влияние

2. а какво значи дееп линкове, не ми е познат термина

3. а колкото до линкване от страниците, които оптимизирам към други сайтове с тези ключови думи, досега не съм го правил, но се замислям, че напротив, може и да е полезно...

според мен дори това може да има положителен ефект, особено ако страницата която оптимизираш излиза в девета глуха, но линкнеш от нея към водещите по тази фраза, от една страна увеличаваш наистина рейтинга на водещите страници, но тях така или иначе няма да можеш скоро да ги стигнеш, а се бориш със страниците от средата на индекса и като линкваш водещи страници, мисля че отиваш сравнително по-напред

ето жив пример:
при търсене за "Хотели в София"
тази страница излиза сега на второ място а преди време беше дори на първо
www.bghot.com/hotels-sofia-bg.php
страницата няма никакво съдържание а само линкове към сайтове на Хотели в София, дори преди време бях правил някакви проверки, и се оказа (поне според мен), че дори няма и почти никакви входящи линкове по тази фраза, а и изобщо
и тогава аз си направих за тест една помощна страница http://hotels-sofia.blogspot.com в която изредих само линкове както към сайтове на Хотели в София, така и към страниците за Хотели в София на водещи сайтове за хотели, които излизаха на челни места в търсенето
и в същото време от тази експериментална страница линкнах и моята страница, която оптимизирах
и отначало тестовата страница се появи на доста предна страница, 2-3 или 5-6 стр., не помня точно, но значително преди тази която оптимизирах, но впоследствие изчезнаха и двете
и си мисля, че оптимизирането на съдържанието е важно, за да се появи първоначално страницата на добра позиция, но след това входящите линкове към нея може би са най-важни за задържането на страницата дълго време в индекса
 
Seomoz каза:
Linking out to other pages with your page's targeted keywords in the anchor text can cause keyword cannibalization and reduce your page's chances to rank well at the search engines. It also creates additional competition for your page in the search results, as you give relevance through anchor text and link juice to a competing page.

това имах напредвид с линкването 3 :)

deep link lлинк от друга страница към някоя върешна страница

Иначе добавянето на контент и ъпдеитвнето му от време на време няма да навреди

пп проврили дали някои не ти копира контента ?
 
оо, щом това е deep link имам ги предостатъчно, направо като мрежа,
всяка страница от сайта линква всички останали

а колкото до копирането на съдържанието, знам един дето усърдно ми го копира :)
и това съм самият аз, от време на време пускам в сайтове за обяви примерно, обяви с част от съдържанието и с линкове към оригиналната ми страница на сайта, дали пък това не ми е вредно вместо полезно
но в стремежа си да направя входящи линкове, изнасям и съдържание, нали все пак гледам да submitvam смислено и да е полезно за потребителите, а не само да заспамвам с голи линкове
 
за deep линка сега стоплих, че имаш предвид не от вътрешна към вътрешна, а от други сайтове към вътрешни страници, и тук наистина нещата куцат, и се опитвам да си ги набавя най-вече с постове в сайтове с обяви и изнасяне и на съдържание, както споделих в предния пост
 
абе тези от Google, явно четат форума преди лягане, защото снощи се оплаках тука че ми е изпаднала от резултатите страницата ми за Хотели в София и тази сутрин цъфнала на 2-ра страница отгоре :)
 
абе не са линковете, аз първоначално не можех да слагам линкове, защото нямах 5 поста, линковете ги добавих преди малко, като редактирах поста, че да ударим и още един заек, но ефекта в google стана преди това :) или трябва бота им да е супер интелигентен, че да разбира и от леко загатнати неактивни линкове :)
 
От: Проблем при търсене в Google

Според мен думата хотел/хотели ти е в повече и затова може да идват проблемите...
 
От: Проблем при търсене в Google

За да ти спестя малко работа, ще ти кажа, че от една страница колкто и линка да има към дръга външна, се взема предвид само първия.
 

Горе