Проблем с много дълъг домейн

mantaman

Well-Known Member
Трябваше ми име на домейн за co.uk - И понеже ми трябваше да има три ключови думи само домейна стана 23 знака без co.uk (като понеже беше заето накрая се наложи да му сложа 1-ца) сега изглежда така първавторатрета1.co.uk
Обаче понеже този домейн трябва да се слага на визитки и рифлейти и на хората ще им се завие свят да го пишат се чудя дали да не купя още един който да е по къс - например съставен от първата буква на трите думи с 1-цата на края. И да се получи следното пвт1.co.uk - което да го сложим на визитките и да го паркирам към дългият домейн.
Добра ли е идеята или има слабо място.
 
От: Проблем с много дълъг домейн

че що да има?
аз лично ползвам няколко домейна..
един за сео
един за визитки и реклами
и един за по телефона
защото ми писна да им го казвам буква по буква, а така казвам нещо лесно което всеки може да запомни и напише и в което няма какво да сбърка :)
щото негово величество потребителя е малоумен в 95%
хубаво е тоя дето им го казваш по телефона като го напишат в гогле да излиза начело
щото те малоумниците под интернет разбират началната страница на гогле...
 
От: Проблем с много дълъг домейн

Параноята е голяма работа - чудех се дали Г. няма да погледне с лоши очи на тая работа, защото когато 99% от директните посещения ти идват през паркиран лесен домейн значи че основният си го създал за СЕО, а Г. май хич не ги обича тези работи
 
От: Проблем с много дълъг домейн

направи ги да са 2 отделни сайта:)
единия лачен като за посетители другия привлекателен за гогле
 
От: Проблем с много дълъг домейн

че що да има?
аз лично ползвам няколко домейна..
един за сео
един за визитки и реклами
и един за по телефона
защото ми писна да им го казвам буква по буква, а така казвам нещо лесно което всеки може да запомни и напише и в което няма какво да сбърка :)
щото негово величество потребителя е малоумен в 95%
хубаво е тоя дето им го казваш по телефона като го напишат в гогле да излиза начело
щото те малоумниците под интернет разбират началната страница на гогле...

Доста добре казано!
И да, можеш да направиш някой сайт, който ще се намира на краткия домейн и взаимно ще се линкват двата сайта.
 

Горе