Търся: Проблем с подсилване на публикация

Bogdan Danov

Member
Рейтинг - 100%
1   0   0
Здравейте, колеги! Търсих подобна тема, но не намерих. Имам следния проблем, във моята фейсбук страница не ми позволява да подсилвам споделен албум. Пише "Подсилването не е налично". Моля помогнете защо и как да се оправи ?
 
Не е само при теб при доста колеги се получава това нещо може би проблема го знаят фб но нищо не предприемат поне за сега де.. ако искате за подсилване или за споделяне на даден пост ми пишете
 
По принцип не ползвам албуми да рекламирам продукти, така че тук говоря по-скоро наизуст, но би трябвало да можеш да подсилиш албума под формата на пост през Ads Manager-а.

Процес:
1. Постваш албума.
2. Цъкаш с десен бутон на мишката върху часът на постване на албума.
3. Копираш комбинацията от цифри в края на линка, който си отворил, това е номера на поста.
4. Отиваш във Фейсбук, правиш кампания за Post Engagement или Purchase, вместо да правиш реклама от нищото цъкаш на Use Existing Post и дслагаш цифрите на албума в полето за Post ID.
5. Като пуснеш веднъж рекламата, албума се локва и не можеш да го променяш, или пне не и повечето неща свързани с него.

Вариант 2, който ти препоръчвам да опиташ:
1. Избираш 10-те най-добри снимки.
2. Правиш слайдшоу със системата на ФБ за линк клик постове.
3. Слагаш готин музикален фон от No Copyright Sound музика от едноименния им YouTube канал..
4. Генерираш слайдшоу-ла и го третираш като албум под формата на видео обява.

Аз обикновено слагам и войс-овър на слайдшоу-лите, но не е задължително ако нямаш удобен начин да генерираш готини гласови рекламни съобщения.

Пример: https://www.facebook.com/128988034322325/posts/245426536170439

Тази реклама е по-скоро за хора на мобилни телефони, така че ако си на Desktop ще изглежда по-дървено, отколкото реално е. :)

Поздрави!
 
Последно редактирано:

Горе