Проблем с "Add to cart" бутон на Opencart

От: Re: От: Проблем с "Add to cart" бутон на Opencart

Писах му 10 пъти, той ми казва, че темата ми НЯМАЛА проблем.
Супер зле..

Оправи ми Notice ония пич, да не се показва, нито в админ панела нито в самия сайт на продуктовата страница, НО бутона си е все така бъгнат.

Когато отида в началната страница и пробвам да купя не работи, ако влеза и купя през вътрешната страница(продуктовата) си работи, и след това, като се върна в началната страница, чак тогава проработва тоя бутон.

Някакъв JS не се зарежда в началото... и нз вече

"Ония пич" правилно ти е казал, че проблема не е от темата му. Това се получава заради блокиране на ajax заявката отговаряща за добавяне на продукт от страна на браузъра ти, поради съображение за сигурност, защото домейна който е получил в отговор от сървъра е "www.smaim.com", а се прави заявка към домейн "smaim.com". Това от части се дължи от html тага base, в който е посочен домейн "smaim.com" за основа. Най-удачното решенеие е както са ти посочили по-горе да пренасочиш www.smaim.com към smaim.com или обратното, така няма да имаш проблем и с дублирано съдържание спрямо тръсачките от този род.

Ето ти нагледен пример за същата ситуация с официалния сайт: http://www.opencart.com/demo/ (опитай се да добавиш продукт)

С това мисля, че темата се изчерпва, относно пролбеми с .htaccess файла, потърси помощ най-напред от съпорта на хостинг-а - за това им се плаща.
 
От: От: Re: От: Проблем с "Add to cart" бутон на Opencart

......, относно пролбеми с .htaccess файла, потърси помощ най-напред от съпорта на хостинг-а - за това им се плаща.

Значи като си вземеш интернет от Мегалан им плащаш, техния съпорт да те учи как се работи с word и excell ?!? :D Човека ти каза, че е на dedicated сървър, сам си е админ, сам си е съпорт. На доставчика плаща да ползва желязото и да има връзка до него.
 
От: От: Re: От: Проблем с "Add to cart" бутон на Opencart

Значи като си вземеш интернет от Мегалан им плащаш, техния съпорт да те учи как се работи с word и excell ?!? :D

Сравнението ти е повече от неуместно, .htaccess е файл, с който се променят настройки на сървъра, следователно при проблем с него(неправилно използвани директиви, синтактични грешки и др.) си в пълното право да търсиш помощ от хората отговарящи за поддръжката и правилното функциониране на сървъра.

Човека ти каза, че е на dedicated сървър, сам си е админ, сам си е съпорт. На доставчика плаща да ползва желязото и да има връзка до него.

Това съм го пропуснал, моя грешка. Бих му препоръчал да се убеди първо дали въобще модула за презаписване mod_rewrite е включен, защото това е една от най-често срещаните пропуски пораждащи съответния статус "500"(Internal Server Error) при наличен .htaccess файл.
 
От: Проблем с "Add to cart" бутон на Opencart

И като анотира, какво си пропуснал може да си ревизираш тезата за сравнението ми :D
 

Горе