Проблем с Paypal плащане

nutrim

Member
От paypal ми направиха лимита на 500 евро.
Картата която е добавена ми е в лева.
Плащането което искам да изпълня е в долари.

При поискване да платя стоката ми изписва. "You have reached a limit on your ability to send money. Please link and confirm a debit or credit card to lift this limit."

Трябва ли някаде да конвертирам предварително валутата за да разреша този проблем ?
 
От: Проблем с Paypal плащане

По принцип като избереш с каква валута да заплатиш избраната стока те ти конвертират парите по техен курс (може и да е на някоя известна банка но не съм се интересувал) та идеята ми е че лимита ти не е ограничен заради това а както и в самото съобщение пише трябва да "добавиш и да потвърдиш дебитна или кредитна карта" :)

ПП: Прочетох отново поста ти, като имаш добавена карта за какво искат още една? Да не си забравил да потвърдиш (верифицираш) картата?
 
От: Проблем с Paypal плащане

По принцип като избереш с каква валута да заплатиш избраната стока те ти конвертират парите по техен курс (може и да е на някоя известна банка но не съм се интересувал) та идеята ми е че лимита ти не е ограничен заради това а както и в самото съобщение пише трябва да "добавиш и да потвърдиш дебитна или кредитна карта" :)

ПП: Прочетох отново поста ти, като имаш добавена карта за какво искат още една? Да не си забравил да потвърдиш (верифицираш) картата?



Ами тя как се верифицира ? добавена е в акаута ми там с дигиталния код всичко уж е ОК. Но пак немога да пазарувам от сайт. Сега пробвах на момче да се прати пари мога но когато пазарувам от сайт немога ...
 
От: Проблем с Paypal плащане

Ами защото повечето сайтове работят само с верифицирани акаунти сигурно заради това.. Въведе ли 4 цифрения ПИН код от месечното извлечение?
 
От: Проблем с Paypal плащане

Ами защото повечето сайтове работят само с верифицирани акаунти сигурно заради това.. Въведе ли 4 цифрения ПИН код от месечното извлечение?

Да! Сега отидох и си извадих нова карта този път в долари. Ще я добавя днеска и ще видя с нея дали ще имам същия проблем. Но немога да разбера защо мога да пращам пари на човек. А немога да платя на сайт ? :(
 
От: Проблем с Paypal плащане

Пфууу знам ли, в краен случай драсни един e-mail на help'а им.. Иначе има да се чудим :)

Виж колко интересно се получи. Отидох в банката и обмених 550$ в новата карта, така и преди да я добавя викам си дай да пробвам пак с другата карта, обаче намалих поръчката на 400 лева. И ми я прие, директно плати без да ме пита да потвърдя. И така съм слабо казано прецакан. Защото ще се наложи да направя още една поръчка и ще плащам 2 пъти транспорта от Америка и 550-те долара които ги обмених няма да мога да ги усвоя всички.

Защо така ми го начука съдбата ? :rolleyes:
 
От: От: Проблем с Paypal плащане

Пич, значи имаш лимит от 100 долара когато си аднеш картата, но не я верифицираш - след като мушнеш 4 цифрения пин, можеш да харчиш на воля, иначе не става - ако ще и 20 карти да смениш или прибавиш, все е тая, най накрая ще те лимитират, и това ще е.....
 
От: Проблем с Paypal плащане

имам едно питане къде точно се напира този 4 цифрен код за PayPal къде ли не търсих. Моля обяснете като за начинаещ в подобен тип разплащания ! Благодаря предварително.
 
От: Проблем с Paypal плащане

Отиваш във банката и искаш Извлечение от сметка, там трябва до номера на транзакцията да пише 12345paypal.com или нещо такова :)
П.П. Добре дошъл във форума на предприемачите :p :p :p
П.П.2. Блинки Бавния :)
 
Последно редактирано:
От: Проблем с Paypal плащане

Мерси много :shock: сега остава да успея да го обясня в клона на банката в който ще ходя в понеделник и дано има кой да ме разбере :twisted:
 
От: От: Проблем с Paypal плащане

Мерси много :shock: сега остава да успея да го обясня в клона на банката в който ще ходя в понеделник и дано има кой да ме разбере :twisted:

Ще те разберат, няма страшно... Днес трябваше и аз да видя извлечението за кода за една карта, дето нямам онлайн банкиране, обаче понеже бях грипозен нещо, реших да си спестя ходенето до клона и звъннах по телефона. Без да им обяснявам дори, ме разбраха напълно clear, което означава, че знаят за какво става въпрос. Но не ми дадоха кода по телефона де:cry:
 

Горе