Проучване на пазар преди стартиране на бизнес

rcbandit2

New Member
Здравейте,
В момента обмислям да стартирам бизнес във вече заета бизнес ниша. Има ли някакъв начин, законен разбирасе да разбера конкурентните фирми какви пари печелят от бизнеса си? Има ли някъде публикувана информация в държавните институции дадена компания какви печалби има?
 
От: Проучване на пазар преди стартиране на бизнес

Здравейте,
В момента обмислям да стартирам бизнес във вече заета бизнес ниша. Има ли някакъв начин, законен разбирасе да разбера конкурентните фирми какви пари печелят от бизнеса си? Има ли някъде публикувана информация в държавните институции дадена компания какви печалби има?

Ми в търговският регистър, ако разбира се са си публикували реалните приходи и разходи. :D
 
От: Проучване на пазар преди стартиране на бизнес

Това според мен не е много добър вариант да правиш проучване за стартиране на бизнес на базата това колко печелят конкуренти, първо защото може да попаднеш на някоя по голяма фирма която ще има да гониш доста годинки, а напоследък нещата се развиват и сриват постоянно, зависи от бизнеса има и сезони. Другото което е, че почти на 10000% ще тръгнеш с грешни очаквания за големите пари като знаеш колко вадят конкурентите примерно, но представи си че имат договор за износ с някоя от най-големите фирми в чужбина, тогава продукцията им трудно ще я стигнеш, трябва да се вземе в предвид колко произвеждат, колко хора работят при тях, за какви съоръжения става на въпрос. Пълно е с фактори който може да пренебрегнеш, ако тръгнеш да си правиш анализа по начина по който си тръгнал. А и не си дал много информация относно бизнеса за да успеем да ти помогнем.

По скоро като тръгнеш да правиш анализи си извади най-вече информация относно клиентите ти и търсенето и какво ти би могъл да предложиш повече от конкурентите ти, как би могъл да си организираш рекламата и нещата като цяло по добре от тях за да изберат теб. Има още доста други фактори. Но ако все пак държиш да видиш за печалби разтърси се в търговския регистър за някаква информация.
(Толкова като за 5 минути след събуждане :D)
Поздрави и успех
 
От: Проучване на пазар преди стартиране на бизнес

Блогодаря да отговорите, става въпрос за предлагане на IT service ограничен за България. Искам да видя какви са тенденциите на пазара.
 
От: Проучване на пазар преди стартиране на бизнес

IT секторът според мен има само една посока и тя е нагоре. Живеем в свят, в който думата IT все повече ще определя новия век. Съветът, който аз мисля, че би ти бил полезен е да предложиш на клиента нещо различно. Но търси това да не бъде просто промяна на вече съществуващ фактор / услуга предлагана от конкурента ти. Търси това, което би те отличило от останалите като черното бобче в белия пакет. Можеш също така да говориш и с потенциалните ти бъдещи клиенти и да разбереш какво им липсва.
 

Горе