Първата българска блокчейн магистратура

alexinfoag

Active Member
Според вас, струва ли си човек да вземе диплома по блокчейн? В България е стартирала магистратура в тази сфера - лекторите изглеждат хора от блокчейн бранша и темите са интересни, но се чудя ще ми потрябва ли някога подобна тапия:

 
Тази магистърска програма изглежда интересна. Някой може ли да сподели мнение за нея? Или изцяло за университета, дали е legit?
 
Привет, университетът си е супер, но не съм сигурен дали тази програма все още я има.

Тук може да намерите инфо:
 
Бях приет в програмата (говоря за първото издание), но имам чувството, че гледаха на мен като на златна кокошка. Още при записването ми поискаха 70 лева за попълване на заявление?!?!? и беше на живот и смърт да им платя на момента. Самият университет на хартия звучи супер, но като влязох в него-отиваш в библиотеката, тя е не повече от 30 квадрата с обидно малко литература. На фона на който и да е друг университет пълен смях в това отношение. Та комбинацията от тези две неща ме накара да пропусна. Иначе самата магистратура може и да си заслужава, така и не разбрах.
 
Бях приет в програмата (говоря за първото издание), но имам чувството, че гледаха на мен като на златна кокошка. Още при записването ми поискаха 70 лева за попълване на заявление?!?!? и беше на живот и смърт да им платя на момента. Самият университет на хартия звучи супер, но като влязох в него-отиваш в библиотеката, тя е не повече от 30 квадрата с обидно малко литература. На фона на който и да е друг университет пълен смях в това отношение. Та комбинацията от тези две неща ме накара да пропусна. Иначе самата магистратура може и да си заслужава, така и не разбрах.
Някой курс от Udemy ще ти свърши по-добра работа най-вероятно.
 
Със сигурност откъм съдържание. А и като лекторите не мисля, че бяха кой знае какви имена. Може и сега да са вдигнали нивото, но силно се съмнявам в това.
 
Според вас, струва ли си човек да вземе диплома по блокчейн? В България е стартирала магистратура в тази сфера - лекторите изглеждат хора от блокчейн бранша и темите са интересни, но се чудя ще ми потрябва ли някога подобна тапия:

IT образованието като цяло доста куца в България, без значение университета.
Шепа преподаватели има, които си разбират хем от работата хем от IT материала.
Основния проблем е скоростта с която се развиват технологиите.
Докато материала се изолира, систематизира, влезе за преподаване, минеш курса и си готов да тестваш уменията е минало толкова време, че повечето информация не е актуална.
Най-добрто което можеш да получиш е някаква основа, оттам нататък отваряш google и газ.
 

Горе