Ранкът ми скочи от 0 директно на 5

dmb

New Member
Сайтът ми е на 7-8 месеца и наистина към него има много линкове. Това, което ме изуми обаче е, че първият ми присвоен PR беше директно 5. Преди това повече от половин година се въртях на ниво 0 и не мръдвах. И изведнъж - без всякакъв постепенен растеж скочих на 5. Има ли някой обяснение на това поведение на Гугъл...
 
Благодаря за пояснението.
Между другото, не знам каква точно е ролята на PR в момента, но нямам скок в трафика, независимо от 5-та. Възможно е ранкът постепенно да е растял вътре в системата на Гугъл и това да е давало трафик. В момента като цяло трафикът ми не е лош.
 
vitohol каза:
Това няма нищо странно. Аз също сам го изпитвал. Просто си намерил готини линкове с висок ПР. Трафика не зависи от ПР-а, а от много други фактори :)
Не съм съвсем сигурен, след последния ъпдейт на гугъл трафика на два от сайтовете ми (само те бяха с пр0 до преди ъпдейта) скочи между 3 - 6 пъти!!!
 
stankoff каза:
PageRank няма пряка връзка или зависимост с трафика. Ако някой се съмнява в това, значи трябва да прочете повече за PageRank.
Има връзка, и тя е само в едната посока, по-висок pagerank=по-нагоре в резултатите=повече трафик
 
zaaron каза:
stankoff каза:
PageRank няма пряка връзка или зависимост с трафика. Ако някой се съмнява в това, значи трябва да прочете повече за PageRank.
Има връзка, и тя е само в едната посока, по-висок pagerank=по-нагоре в резултатите=повече трафик

по-високия ПР не е гаранция за по-високо класиране
 
PR е за гъзария ако питате мен,и няма нищо странно в това да ти скочи сайта,събрал си линкове между ъпдейтите и готово,и моя скочи от 0 на 4 и ако знаех че е толкова лесно щях да си дам повече зор за 5-ца :)
 
zaaron, cybervn, това е връзка, но не е пряка. А и вашите твърдения не са 100% верни.

- Линкове не винаги е равно на трафик
- SERP зависят от много фактори, за да кажем твърдо, че по-висок PR означава по-добро позициониране

Надявам се, че ще се съгласите. Разбира се, че по-висок PR може да носи и повече трафик, но това не е задължително и винаги. Има сайтове с голям PR и малко трафик и обратното, което доказва моето твърдение :wink:
 
stankoff каза:
zaaron, cybervn, това е връзка, но не е пряка. А и вашите твърдения не са 100% верни.

- Линкове не винаги е равно на трафик
- SERP зависят от много фактори, за да кажем твърдо, че по-висок PR означава по-добро позициониране

Надявам се, че ще се съгласите. Разбира се, че по-висок PR може да носи и повече трафик, но това не е задължително и винаги. Има сайтове с голям PR и малко трафик и обратното, което доказва моето твърдение :wink:

Съгласен !
 

Горе