Регистрация на фирма и лични данни, изисквани по закон

MPP

New Member
Здравейте,
Някой може ли да сподели кои лични данни се изискват по закон при регистрация на търговско дружество (ЕООД). В учредителния акт, декларацията по чл. 13, ал. 4, декларацията за липса на обстоятелства и всички останали необходими документи, достатъчно ли е да се впишат само трите имена, ЕГН и постоянен адрес на едноличния собственик?

Ето извадка от чл. 13 на ЗТР: "Чл. 13. (Изм. - ДВ, бр. 50 от 2008 г., в сила от 30.05.2008 г.) (1) Вписване, заличаване и обявяване се извършват въз основа на заявление по образец.

(2) Заявлението съдържа:
1. данни за заявителя;
2. данни за търговеца, клона на чуждестранен търговец или за европейско обединение по икономически интереси, по чието дело се иска вписване, заличаване или обявяване;
3. подлежащото на вписване обстоятелство, вписването, чието заличаване се иска, или подлежащия на обявяване акт;
4. подпис на заявителя. "

Записано е само "данни за заявителя" - ЕГН би трябвало да е достатъчно, за да се идентифицира лицето, предвид това, че Агенция по вписванията имат достъп до ЕСГРАОН. В такъв случай каква е причината масово да се вписват номер на ЛК, къде и кога е издадена и в последствие тези данни да се заличават в сканираните документи.
В Заявление А4 е нужно само вписване на три имена и ЕГН, което ме навежда на мисълта, че и останалите документи би трябвало да съдържат тези данни. Какво мислите?
 
Три имена, ЕГН и подпис е достатъчно. Няма нужда от номер на лична карта, постоянен адрес и т.н. Отделно от оригиналния учредителен акт може да качиш и копие със заличено ЕГН, което да бъде публикувано за публичен достъп в ТР, а учредителният акт, който съдържа ЕГН, няма да бъде достъпен публично.
 
Трябва и адрес, къде ще ти изпращат известия ?! Освен това за да се убедят, че не си фирма фантом, по нвоите изисквания трябва дори да си на адреса в момента на проверка, иначе ще ти изгори фирмата и то с глоба.
 
Трябва и адрес, къде ще ти изпращат известия ?! Освен това за да се убедят, че не си фирма фантом, по нвоите изисквания трябва дори да си на адреса в момента на проверка, иначе ще ти изгори фирмата и то с глоба.
Link ?
 
Трябва и адрес, къде ще ти изпращат известия ?! Освен това за да се убедят, че не си фирма фантом, по нвоите изисквания трябва дори да си на адреса в момента на проверка, иначе ще ти изгори фирмата и то с глоба.

Разбира се, трябва да посочиш фирмен адрес в заявлението и учредителния акт, но аз визирах постоянния адрес на собственика - той не е задължително да се пише във фирмените документи. Нали авторът пита именно за това кои от личните данни на собственика е задължително да се пишат в документите на фирмата и отговорът е само три имена и ЕГН.
 
Разбира се, трябва да посочиш фирмен адрес в заявлението и учредителния акт, но аз визирах постоянния адрес на собственика - той не е задължително да се пише във фирмените документи. Нали авторът пита именно за това кои от личните данни на собственика е задължително да се пишат в документите на фирмата и отговорът е само три имена и ЕГН.
Aко няма физически офис, на чиито адрес да се води фирмата, ще трябва да е личният му. Огромна част от регистрираните фирми в България са точно така ( включително и моята, въпреки, че сега имам физически офис )

Няма линк, питай счетоводител или юрист! В интернет има прекалено обща информация!
 
Някой колега знае ли кои са новите условия за заличаване на лични данни от дружественият договор ? Днес регистрирвах ЕООД по електронен път и ми върнаха следната инструкция , някой компетентен ако може да хелпне малко :

=======================
Освен това е необходимо да се представи препис от дружествения договор, в който личните
данни, освен изискуемите по силата на закона (чл. 115, т. 3 ТЗ), са заличени - чл. 2, ал. 2 и чл. 13,
ал. 6, изр. 3 ЗТРРРЮЛНЦ и чл. 20, т. 1, б. "б" НВСДТРРЮЛНЦ.
=================================
Преди няма месец ми врътнаха същия номер. В устава, който приложих се заличават личните данни на собственика и на управителя /при мен бяха едно и също лице/. Оставих само трите имена, махнах адрес, ЕГН и лична карта, изтрих и подписа. Всичко мина ОК. Ако искаш, ще ти пратя ЕИК на фирмата, да погледнеш в ТР. p.s. ДЛР са пе@@@@@раси, четат чл. 2, ал. 2 и чл. 13, ал. 6, ама ги мързи да прочетат чл. 13, ал. 9. Да го....... да им го ......... @!!!??"%=:="+
 
Преди няма месец ми врътнаха същия номер. В устава, който приложих се заличават личните данни на собственика и на управителя /при мен бяха едно и също лице/. Оставих само трите имена, махнах адрес, ЕГН и лична карта, изтрих и подписа. Всичко мина ОК. Ако искаш, ще ти пратя ЕИК на фирмата, да погледнеш в ТР. p.s. ДЛР са пе@@@@@раси, четат чл. 2, ал. 2 и чл. 13, ал. 6, ама ги мързи да прочетат чл. 13, ал. 9. Да го....... да им го ......... @!!!??"%=:="+
Интересно, че са приели документа без подпис. Преди години бях заличил подписа в един учредителен акт със заличени лични данни и отказаха да го приемат с довода, че подписът не е лични данни и не трябва да е заличен.
 
Интересно, че са приели документа без подпис. Преди години бях заличил подписа в един учредителен акт със заличени лични данни и отказаха да го приемат с довода, че подписът не е лични данни и не трябва да е заличен.
А, да обясня правилно. Прилагат се всички документи в оригинал. Допълнително се прилага и копие със заличени лични данни. Обявява се копието със заличените данни, но всичко останало си го има в регистъра, но не се вижда.
 
А, да обясня правилно. Прилагат се всички документи в оригинал. Допълнително се прилага и копие със заличени лични данни. Обявява се копието със заличените данни, но всичко останало си го има в регистъра, но не се вижда.
Разбрах те. Само казвам, че в копието със заличени лични данни също трябва да има подпис и е странно, ако са ти го приели неподписано.
 
Разбрах те. Само казвам, че в копието със заличени лични данни също трябва да има подпис и е странно, ако са ти го приели неподписано.
При мен го приеха. По-горе с дребни букви си написах мнението за ДЛР - пе@@@си, !@#$%^&*(
 
Бай Иван :) дай фирмата да скивам и пак да питам дали и личните карти трябва да се крият ?
В указанията към отказа не ти ли написаха какво си скрил, което не е трябвало да криеш? :)
 
В указанията към отказа не ти ли написаха какво си скрил, което не е трябвало да криеш? :)
Всяко ДЛР е със собствено мнение. Ето на мен какво ми писаха:

Мотиви​

С посоченото заявление е постъпило искане за вписване на промяна в обстоятелствата по партидата на дружеството.
В чл. 2, ал. 2 от Закона за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел е предвидено, че обстоятелствата и актовете се обявяват в търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел без информацията, представляваща лични данни по смисъла на чл. 4, т. 1 от Регламент (ЕС) 2016/679, с изключение на информацията, за която със закон се изисква да бъде обявена.
Съгласно чл. 21, ал. 3, т. 2 и 3 от Наредба № 1 от 14 февруари 2007 г. за водене, съхраняване и достъп до търговския регистър и до регистъра на юридическите лица с нестопанска цел при промяна на обстоятелства към заявлението се прилага препис от дружествения договор, съответно учредителния акт, съдържащ промяната, заверен от органа представляващ дружеството и препис от същия, в който личните данни, освен тези, които се изискват по закон, са заличени.
Към разглежданото заявление не е приложен за обявяване учредителен акт със заличени лични данни.
Предвид изложеното и на основание чл. 22, ал. 5 от Закона за търговския регистър и регистъра на юридическите лица с нестопанска цел следва да се укаже на заявителя да представи препис от учредителния акт със заличени лични данни.
 
Действително, длъжностните лица по регистрацията си действат какт опреценят. Личните данни са някаква ценнност ако са голям обен и организирани, така че да може да се селектират лицата по разлчини критерии.

Личните данни на дадено лице нямат особена стойност, но е възможно и разумно то да не иска тези данни да са лесно достъпни. А това за съжаление е така - в Търговския регистър все още има много лични данни, в публичния раздел. Затова,ДЛР дават указания при всяко ново заявление, те да бъдат скривани. така постепенно се очаква все повече данни да излизат от публично достъпната част на регистъра. Понеже е възможно лицата да искат данните им да бъдат скрити, ДЛР дават указания на заявителите сами да си ги скриват.

През този сайт можете да разберете напълно безплатно дали личните ви данни се виждат и съответно, можете да подадете заявление като ги скриете сами.
 

Горе