Реклама във фейсбук и ддс

V.ivanov

New Member
Здравейте
В момента стартирам фирма по чл.97 за да може разходите за реклама да се признават като разход. Проблемът е, че в бизнес акаунтът от който рекламирам съм отбелязал, че рекламите са с бизнес цел и фейсбук до сега ме е таксувал без ДДС.
Става въпрос за около 200 долара.
Ще има ли проблем при въвеждането на данните за фирмата във фб, възможно ли е от НАП да го сметнат за нарушение.
Как може сега да го внеса това ДДС или кое най доброто решение на проблема.
Благодаря предварително.
 
Регистрацията по ЗДДС по чл. 97 или чл. 97а /предполагам имате предвид услугите чл. 97а/.
След като направите регистрация по чл.97а ще трябва да внасяте 20% ДДС в България, самооблагате се с протокол.
 
Да за това става въпрос.
Проблемът ми е, че до сега съм ползвал реклами без фирма и не съм внасял ДДС, а до колкото разбирам фейсбук ме е таксувал без да го начислява.
 
Аз имам същото питане. Предстои ми регистрация по чл. 97а
Имах една реклама преди няколко месеца за 7-8$ платена от фирмената сметка, без да сме регистрирани по ДДС - недочитане от моя страна. След като прочетох малко повече и се допитах и до счетоводители, ми обясниха че няма проблем, ма да я спра и да не пускам повече. Тъй като онлайн бизнес без реклама не става реших да си направя регистрация. Сега обаче ми казват, че ако мина проверка ще ме глобят за това и ме съветват да изчакам с регистрацията за да не ми правят проверки скоро... Каква ще е глобата, която ще отнеса ако евентуално някой реши да провери дали съм внесла ддс за тия 7-8$?
 
Ако някой реши може да Ви глоби за ненаправена регистрация по ЗДДС, отделно всеки месец за неподадени справка-декларация по ЗДДС и дневници за покупките и продажбите /глобите може да са за всеки месец/.
 
Преди години ни треснаха за подобно нещо 3000. Фактура от ЕУ, фактически е същото. Излезе точно при регистрацията по ДДС.


Аз имам същото питане. Предстои ми регистрация по чл. 97а
Имах една реклама преди няколко месеца за 7-8$ платена от фирмената сметка, без да сме регистрирани по ДДС - недочитане от моя страна. След като прочетох малко повече и се допитах и до счетоводители, ми обясниха че няма проблем, ма да я спра и да не пускам повече. Тъй като онлайн бизнес без реклама не става реших да си направя регистрация. Сега обаче ми казват, че ако мина проверка ще ме глобят за това и ме съветват да изчакам с регистрацията за да не ми правят проверки скоро... Каква ще е глобата, която ще отнеса ако евентуално някой реши да провери дали съм внесла ддс за тия 7-8$?
 

Горе