Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

castbound

New Member
Здравейте колеги,

Отскоро съм в онлайн бизнеса и се занимавам с търговия изцяло на българския пазар. Искам да рекламирам сайта си, но не знам към коя рекламна компания да се обърна. Затова бих се радвал да дадете вашето мнение откъде мога да получа ефективна онлайн реклама. Търся информация в интернет, но досега не съм намерил точно това, което ме интересува. Искам да ви попитам, какво бихте казали например за Etarget.bg, Easyads.bg, RTB House? Ползвали ли сте техните услуги, имате ли някакви впечатления? Още нещо, което ме интересува е Google Adwords - какво е вашето мнение за тази услуга на Google, рентабилна ли е тяхната реклама?

Благодаря на включилите се в темата!
 
с рекламата на клик целата е системата да им да те покаже по думички който тъсиш. Рекламата може да е от мног рентабилна до много не рентабилна завис изцяло от задклавиатурното устроиство:

какво зане за начина на работа на сътоветнaта ППЦ мрежа
как ще си настрои кампанията
как ще си я следи
как ще я оптимизира
Какви са рекламните материали и послнаията...

ето една много стара тема Съвети и трикове за Pay Per Click (PPC) но още е валидно това което пиша вътре само че вече трябват още знания... това вече представлява само малка част....



другата опция е да търсиш сайтове на който потребителите биха купили това което имаш (може да го постигнеш със някой от системите за реклама на клик който работят на този принцип с определени сайтове) или като си потърсиш сам такива сайтове в Рекламна Борса на форума


третата опция е да търсиш сайтове с голям трафик и да разчиташ че достатъно голям процент от многото ще се заинтересуват и ще купят за да се избие (ама това за мен е като изстрел в тъмното)
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Много ти благодаря за информацията. Изчетох и цялата тема, беше изключително полезна. За PPC очевидно си трябват познания, но какво би казал за рекламната стратегия на RTB House, например? Там става въпрос за съвсем друг тип реклама. Ползвал ли си техните услуги някога?
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Аз бих ти препоръчал за начало някоя от афилиейт мрежите като AffiliateForMe (реф). или 2 leva (реф).
Особено ако нямаш опит с рекламите. Поне ще си плащаш за продажба, а не за лудо както може да се окаже при лошо планирана кампания.
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Torbalanski, благодаря за предложенията. Никога не съм използвал подобни услуги. Ти какво би споделил за тези две системи? Използвал ли си ги и доволен ли си? Ако предлагам атрактивни продукти на ниски цени и същевременно висока комисионна, мога ли да разчитам на добри приходи само от тези две афилиейт системи, т.е. без други рекламни кампании?
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Ти какво би споделил за тези две системи? Използвал ли си ги и доволен ли си?
Имат си трески за дялане, но от всичко, което съм пробвал напоследък в БГ тези са най-читави.

1. Рекламата ти трябва за да вкараш трафик в магазина, а какъв вариант ще избереш е друга бира.

2. Както ти казах хубавото на афилейта е, че плащаш на продажба.

3. Направи си програмата така, че да е атрактивна за уебмастърите, което съответно ще ги стимулира да въртят твоите банери.
- добър %
същевременно висока комисионна
- достатъчно дълъг живот на бисквитките (примерно 3 месеца)
- инвестирай в атрактивни банери в най-популярните формати 300x250, 728x90 (евентуално и 336x280, 160x600). Но ако си с ограничен бюджет, по добре си направи повече варианти на първите два.

4. И разбира се най-важното - като дойде клиента да му е кеф, че си намерил това, което иска.
Ако предлагам атрактивни продукти на ниски цени

Kакто виждаш сам си си отговорил на част от въпросите :D

мога ли да разчитам на добри приходи само от тези две афилиейт системи, т.е. без други рекламни кампании?
Дали можеш без друга реклама никой не може да ти каже. Ще трябва сам да си прецениш с времето.

Каква конверсия ще си докараш зависи от продукта, който предлагаш. Ако ще плащаш на някоя рекламна мрежа се ориентирай към гугъл, нашите са пълна скръб като цяло.
Има колеги с богат опит в тази област може някой да ти даде акъл в тая насока.
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Полезна тема записвам се да я следя понеже и аз в момента разработвам онлайн магазин и ще ми бъде от полза.
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Полезна тема записвам се да я следя понеже и аз в момента разработвам онлайн магазин и ще ми бъде от полза.

Аз също съжалявам за спама !

И колега едно нещо,което в момента се сетих е рекламата в социални мрежи или по-специално фейсбук.Никак не са за подценяване рекламите чрез разни странички и т.н докарват доста трафик,а колко ползотворно ще бъде това е друга тема на разговор насочи се към таргет от потребители в твоята ниша,съответно предложи реклама в подбрани страници.Относно платената реклама във фейса мисля,че е непосилно скъпа...поне за мен на този етап !
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Бих заложил на FB, защото много добре можеш да сегментираш хората, които са ти таргет.
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Аз пробвах за един месец по-масивна реклама в Facebook. Единственото което получих е 3 пъти повече посещения и много малко в повече продажби и парите които дадох за реклама бяха 3 пъти повече от това което давам в момента за реклама в Google. Това което забелязах от статистиките на Analytics е, че потребителя влиза в сайта вижда, че не е за него и излиза дори да селектирам потребителите резултата не беше по различен. Сега залагам на реклама в Google за 3 пъти по-малко пари, посещенията спаднаха но продажбите са почти същите. Явно е доста относително къде се прави рекламата и за какъв тип сайт...
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

Нека в тази тема да споделят своя опит и колегите, които ползват Google Adwords. От кои рекламни компании, които са ви изготвяли рекламите сте най-доволни? Аз от няколко дни търся фирма, която изготвя реклами в мрежата на Google и просто не знам на коя да се спра. Те са ужасно много.
 
От: Рекламиране на онлайн магазин. Каква реклама използвате?

... Те са ужасно много.

Това говори и за качеството на тази услуга... Щом са много фирми значи всеки се изявява като такъв разбира или не ... С четене в интернет и консултации с хората от Google Adwords може да постигнеш добри резултати и сам.
 

Горе