Рисунките с букви - помагат или са вредни ?

stinky

New Member
Днеска се разръчках из някои мои стари творби ( индехи ) та намерих един и ми дойде една идея, пък кат не знам да питам тука...
Става въпрос за тези ' рисунки рисувани ' с букви в различен цвят на html.

Пример:
text-eye.gif


Та ако вместо 01 сложим ключовата дума да кажем крава това ще помогнели за класацията в google или като цяло полезно или вредно.
( Отделно слагаме и жалко )
Проверих с google симулатора и си показва 100 пъти думата крава :) ?
 
Не съм пробвал, но и аз мисля негативен.

Има обаче друг начин.Ако нещо се напише на картинката в нейния формат, това не се вижда от машините.Т.е ако напищрте някакъв текст и сложите alt за нещо съвсем друго, то в този случай нищо лошо не може да се случи.
 
coolice каза:
и е доста близо (направи си е) до киурд стъфинг по скоро би имало негативен ефект

И аз така мисля. :wink:
Виждал съм сайтове, които имат стъфнати фуутери, само че не със думи, ами със линкове към категории от сайта, които съдържат ключовите думи. Определено би било по-ефективно, но все пак не струва. :p
 
georgimateev каза:
мисля, че е интересен начин да си кашираш параграф от текст :)

кашираш като "скриеш" или кЕшираш?

И в двата варианта не е логичен подход, защото можеш да си кашираш доста параграфи във тагове като <em title="p">,
  1. , <abbr/acronym title="p">(всичко това под валиден xhtml 1.0 ;) ), също така във footer, disclamer, about категории и елементи, etc. ....
 
Ами и аз предположих, че ефекта е негативен, защото знам , че не е хубаво да се слага текст които да се слива с backgrounda.
Ами относно title атрибутите ?
Като погледнах едно сайтче с google симулатора забелязах че 50% от ключовите му думи са в title атрибутите и няколко в алт аттрибутес както по горе споменаха ? Дали това помага ?
Смисъл title атрибутите като
<h1 title="neshto">
( За алт атрибутите знам че помагат )
 
icakis каза:
по принцип е добре да се слага title на всеки линк, но малко по-описателно а не само изредени ключови думи.

Дам, така е. Също така, doctype и title в последно време започнаха да играят голяма роля при СЕО.

п.п. които го интересува да се порови във форума, вече имаме тема. :roll:
 

Горе