Сайто, който да се вижда еднакво при всяка резолюция...

Tony_G

Member
Здравейте отново. Имам така да се каже малък проблем. В много форуми и сайтове съм чел, но искам да попитам тук.
Как мога да направя сайт, който да се вижда еднакво в различни резолюции. Искам да кажа примерно : ако сайта е един правоъгълник с размери 640х480 и в този правоъгълник да се намират- бутоните, текста, картинките и т.н целият сайт един вид, а останалото от екрана да е някакъв фон. Дори и да не е с някакви точно очертани граници ( правоъгълник), а нещо по разчупено и т.н.. Та как може този правоъгълник да си стои винаги в средата на екрана при която и да е резолюция...
 
Какво ще рече сайта да е с фиксирани размери и ма коя най- голяма таблица трябва да задам това.
Въпроса е елемнатарен сигурно, но мен доста време ме мъчи..
 
ами трябва да понаучиш малко html имам на предвид сайта ти да не се разтяга в браузъра просто да се намира в ляво имаш някаъв теибъл table= 800 в началото равен на някакъв размер иначе акое разтеглив
теибъла е равен на 100%

разтеглив
Код:
<table width="100%" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0">

за да е фиксиран като размер и центрован трябва да е
Код:
<table width="800" border="0" cellspacing="0" cellpadding="0" align="center">

става на въпрсо за най пъвата таблица в сайта
 
Tony_G каза:
Благодаря ти много, ще се помъча малко и пак ще пиша

Не е ли по-добре вместо да се помъчиш, да почетеш малко за xhtml и css ;) само съветче
 
Внимавай, че ако ти е много разчупен ще се вижда добре само на разчупени монитори ...
 
МастеР - май това ще е по добрия вариант :)

Внимавай, че ако ти е много разчупен ще се вижда добре само на разчупени монитори ...
Благодаря за съвета iavor!
 
Надявам се да помогнете..
След като си направя дизайна на photoshop и го разрежа на части,и го вмъкна в един html, как мога пиша в/у тези части на сайта които по рано в photoshop ги разделих. Защото след като ги сложа в html-a ми излзиат като картинки... Пробвах да ги сложа в таблица, но пак си е същото..
Благодаря предварително!
 
Tony_G каза:
Надявам се да помогнете..
След като си направя дизайна на photoshop и го разрежа на части,и го вмъкна в един html, как мога пиша в/у тези части на сайта които по рано в photoshop ги разделих. Защото след като ги сложа в html-a ми излзиат като картинки... Пробвах да ги сложа в таблица, но пак си е същото..
Благодаря предварително!

Спести си мъките със слайсовете и експорта в таблици.. ;)
Таблиците и без друго са малко в минус за СЕО-то по сайта.
С елементарен CSS код можеш да имаш:
- бърз, еднакво изглеждащ под различните браузери дизайн;
- много по-практичен дизайн от гледна точка на елементите по страницата (<form> елементи, картинки, текст);

Естествено, преди да постигнеш тези резултати трябва да запомниш три неща:
- експортвай само части от графиката, които не можеш да замениш със цвят във html документа.
- ако ще имаш по-нестандартен фон, най-добре е той да е малко изображение, което се повтаря по X или Y.
- като си завършиш дизайна в фотошоп добави още един слой (може и повече), в който да си поставиш примерно съдържание, за да видиш как стои. По същия начин можеш и да си приготвяш дизайна на <form> елементите.

Това е за сега, другото го забравих. :lol:
Успех!


п.п. По-добре си изгуби времето да научиш CSS, от колкото да си играеш на котка и мишка с някаква таблица, вероятно без никакъв ефект. ;)
 
Благодаря за поста yMladenov.
Почетох малко CSS, но нещата не са ми много ясни и много трудно се изясняват. Ще си позволя да напиша някои от въпросите си, колкото и да са елементарни.

Код:
div.main{
width: 901px;
height: 702px;
position: relative;
margin: 0px auto;
text-align: left;
}
div.head{
width: 642px;
	height: 116px;
	background: url(images/index_04.png) top left no repeat;
}

Това е част от примерен код..
Въпросите са ми може ли вместо ".main "; ".head" ; да сложа избрано от мен име и какъв ред с код трябва да добавя за да може div.head да се намира в средата на div.main, а не от ляво или отдясно..
Благодаря предварително
 

Горе