'Свободен пазар' на елекро енергия или избор на търговец

dintronix

New Member
Преди месец и нещо ме посети във офиса представител на Енергимаркет и ми даде оферта за купуване на ток от тяхната фирма, която била лицензиран търговец на електроенергия. Според неговите думи сметката ми за ток щяла да падне 20-30%, да ама освен фактура за закупения ток, ще имам и фактура за доставка на ток от ЕВН.
Това някакъв побългарен свободен пазар ли е или така трябва да бъде по принцип
Има ли някой който плаща ток на тези нови търговци, колко такива фирми има и има ли разлики в цените за киловат

Попаднах и на тази статия, явно и домакинства вече минават на алтернативен доставчик на ток
Първи битов абонат заряза енергото
Първи битов абонат заряза енергото и излезе на свободния пазар. Става въпрос за клиент на територията на Западна България, който е предпочел вече да си купува тока от търговец, вместо както досега – от ЧЕЗ. Новината беше съобщена след вчерашното заседание на ДКЕВР от енергийния комисар Евгения Харитонова
 
От: 'Свободен пазар' на елекро енергия или избор на търговец

В наше село таквоз нешо несам чувал,,, имаме само ена жица за ток от хамериканските тецове сигур но цената шото е хамериканска
Затуй смятам да сминя стадото с офци за стадо бизони тада уляза и язе на техниа слободен хамерикански пазар

ПС
blackout8 можда знаи нешо по тока, шото индиянското му име е "късо соединение", я незнаю
 
  • Like
Реакции: Sky
От: 'Свободен пазар' на елекро енергия или избор на търговец

Няма отзвук нещо или аз не мога да пускам теми като хората
Но, ако имаше нещо политическо в темата съм сигурен, че щеше да стане вирал
 
От: 'Свободен пазар' на елекро енергия или избор на търговец

Би било добре, ако се случи. Явно обаче, такива компании не достигат до крайния клиент, щото аз не съм чувал за подобно нещо.
 
Само съм чел и то не много за да мога да се изкажа компетентно.... за бизнес абонати е който малко насила ги изкараха да си купуват ток сами но по телевизията даваха за накакъв бизнесмен от северозапада който си е взел тока от чужбина и му излязло по тънко
 

Горе