Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

hking

Member
Здравейте,
може би в последните дни много от вас са чели за бактерията, която намериха японски учени на Витоша и гръмко съобщиха, че стойността и е по-висока от златото!
Приложението и в медицината тъпърва ще навлиза при производството на биочипове, за което все по-засилено се говори. Успях да регистрирам домейна Leptothrix.com каквото е наименованието и. Проверка показва, че има доста търсения на думата в google и се чудя как да процедирам.
Дали за задържа домейна, качвайки wordpress със статии за биочипове, медицински новости свързани с нея и т.н или да продам домейна сега, но проблема, е че дори не знам къде да го продам и как да го представя. Как бихте ме посъветвали?

Ето и няколко линка от последните дни:
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=5081839

http://www.marica.bg/по-скъпа-search.html

http://delo.bg/travel/bakteriya-otkrita-na-vitosha-pomaga-pri-letchenie-na-rak/

http://www.dnes.bg/health/2015/10/30/vylshebna-bakteriia-na-vitosha-zlato-za-medicinata.281463

http://www.economic.bg/bg/news/5/bakteriya-na-vitosha-e-po-tsenna-ot-zlatoto.html
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Почакай малко, да се развие бизнеса с бактерията. След това домейна ще е с по-голяма стойност.
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Аз не виждам голям успех тук.
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Интересно е да имаш този домейн, но единствено може да го купи някой, който произвежда и продава бактерията...
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Някъде в коментарите прочетох, че двама американци притежавали патента, но дали за извличането му или за определен вид работа с него нямам представа.
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

браво. ето така се върши работа.

просто изчакай, или сложи малко новини/гого адс поне да си платиш разходите по регистриране
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Според мен слагаш едно уордпресче..от време на време качваш някакви статии свързани с бактерията и чакаш някой ден да получиш изгодна оферта. Същевременно се надяваш новината да е истинска и бизнесът да се развие.
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Благодаря ви за мненията! Наистина може да изчакам известно време и да се слaгам новини на него. Отностно патента, аз самия се чудя как може да е защитен домейн на име на бактерия , не ли е нещо като да предявяваш претенции към домейн "мечка" например. Не съм наистина наясно с това, затова ако някой може да ме светне по темата ще съм благодарен..
Поздрави
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Ами всичко е риск....според мен няма как да имат претенции към домейна, но все пак си отваряй очите на 4 за такава опасност, за да може да реагираш и съответно - да продадеш. И нали видях .инфо домейни за 3 лева, реших да регна Leptothrix.info - надявам се скоро да му взема некой лев :D
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Новината в цитираните източници е препечатана една от друга. При това логиката на статията съвсем я няма. Открили бактерия, която си има име и която отдавна е изследвана! Изобщо не разбрах какво искат да кажат.
Най-добре първо опитай да се свържеш с хората от българска страна цитирани в статията. Опитай се да им направиш интервю. Така може по-добре да придобиеш представа за значението на откритието.
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Ти не беше ли и с домейна ликекрусшер?
Ако си ти спри да си харчиш парите за домейни.
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Ти не беше ли и с домейна ликекрусшер?
Ако си ти спри да си харчиш парите за домейни.

Не си спомням аз да съм ти казвал, за какво да си харчиш парите, така че ако обичаш, не бъди на "всяка манджа мерудия" ;)
За крашера имах 3 цифрени суми, като предложения, но отказах, т.к скоро ще имам проект с него!
Друго нещо интересува ли те?
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

...реших да регна Leptothrix.info - надявам се скоро да му взема некой лев :D

Ха евала, ей тва е правилния домейн! Браво за реакцията :D
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Интересното е, че .NET е регнат лятото от някакъв американец:

Creation Date 23-jul-2015

Registrant Name Julian Breana
Registrant Organization:
Registrant Street 1710 Fantages Way DEPT Ste A-4-225
Registrant City West Gardiner


Защо не е взел .COM е истинска мистерия за мен.
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

^По-скоро тоя е румънец
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Да да, net беше регистриран, когато регнах този :) не си обяснявам и аз този факт
 
От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Интересното е, че .NET е регнат лятото от някакъв американец:

Creation Date 23-jul-2015

Registrant Name Julian Breana
Registrant Organization:
Registrant Street 1710 Fantages Way DEPT Ste A-4-225
Registrant City West Gardiner


Защо не е взел .COM е истинска мистерия за мен.
Вероятно защото бактерията Leptothrix не е компания, а е създател на биологични мрежи (в истинския смисъл на думата - електрически). В бъдеще google може да индексира net домейна много по-добре! Аз и затова считам, че като взимаш нещо, то трябва да си компетентен в тази област. Иначе успехът е по-скоро илюзорна величина.
И ще дам един пример за да стане ясно. Ако ти попадне домейн gauss.com, то какво ще го правиш, ако не разбираш от математика? Дори и всички математици на света да влязат в този сайт, то те веднага ще го напуснат, като не намерят нищо в което те са компетентни (а ще се съдържат някакви общи приказки от които никой няма нужда). Подобно е и с тази бактерия - ако създадеш сайт, то гледай да присъединиш към екипа на сайта компетентни лица по тематиката. Иначе едва ли "простосмъртните" хора чак толкова ще се интересува от бактерията. По-скоро ще се интересуват от името на лекарството което се произвежда от нея (когато последното почне да се продава).

Обратно за лайкръшер домейна - това е от вид общо потребление. Всеки е специалист по това и затова подобен домейн може да донесе приходи и да се развие буквално от всеки!
 
От: От: Сдобих се с ценен домейн, сега накъде?

Вероятно защото бактерията Leptothrix не е компания, а е създател на биологични мрежи (в истинския смисъл на думата - електрически). В бъдеще google може да индексира net домейна много по-добре! Аз и затова считам, че като взимаш нещо, то трябва да си компетентен в тази област. Иначе успехът е по-скоро илюзорна величина.
И ще дам един пример за да стане ясно. Ако ти попадне домейн gauss.com, то какво ще го правиш, ако не разбираш от математика? Дори и всички математици на света да влязат в този сайт, то те веднага ще го напуснат, като не намерят нищо в което те са компетентни (а ще се съдържат някакви общи приказки от които никой няма нужда). Подобно е и с тази бактерия - ако създадеш сайт, то гледай да присъединиш към екипа на сайта компетентни лица по тематиката. Иначе едва ли "простосмъртните" хора чак толкова ще се интересува от бактерията. По-скоро ще се интересуват от името на лекарството което се произвежда от нея (когато последното почне да се продава).

Обратно за лайкръшер домейна - това е от вид общо потребление. Всеки е специалист по това и затова подобен домейн може да донесе приходи и да се развие буквално от всеки!

Хубав и точен коментар, оценявам го! Никога не съм се имал за домейн експерт, I'm just tryin'
Може да донесе приходи някой ден, може просто да си изтече без да го пипна, може да го продам, като смятам че поне инвестираните $10 ще се върнат.... а и да не се върнат малко опит не е излишен... Дори и сега, като обмисля нещата не смятам, че аз съм човека, който ще може да извлече полза от този домейн. В този ред на мисли, ако има човек тук, който е експерт в областта на домейните и иска да пробва да го развие или продаде може да ми пише да се разберем за него.

respect
 

Горе