Система за сайт за имейли

От: Система за сайт за имейли

Има уеб базирани имейл клиенти. Horde, RoundCube, SquirrelMail и т.н.
 
От: Система за сайт за имейли

Искаш all in one решение или какви компоненти съдържа? Atmail имат комплексно решение, което включва сървър, уеб базиран клиент и т.н. Ако искаш for free приготви се за приключения: за IMAP/POP сървър - '(exim | postfix | qmail)' + dovecot, за web based client: RoundCube, Squirrel Mail, Horde, Atmail Client, за антиспам : Spamassasin + ClamAV и накрая - системен администратор със здрава нервна система.
 
От: Система за сайт за имейли

Къде са тия приключения като с почти всяка Линукс дистрибуция да си конфигурираш мейл сървър с някакъв уеб клиент става за десетина минути? :)

@Kreayshawn - всяко дистро има документация, пример Ubuntu > 'дето се вика четене му е майката. Ако не ти се чете - джоба трябва да ти е дълбок за да плащаш на такива, които го правят.
 
От: Система за сайт за имейли

leeyaa един ден ще порастнеш и ще се смееш на всичко, което си писал за linux и home-made hosting. До тогава само околните ще се смеят :) . Приеми го като приятелски съвет, който и Марто Лазаров се опита да ти даде.
 
Последно редактирано:
От: Система за сайт за имейли

/офф топик

@s1yf0x

Дефинирай home made първо, до колкото знам дл380 г5 си е точно сървърен хардуер, а за Линукса няма да коментирам изобщо.

Работи, нали? За мен това е важно, от както съм го пуснал е имало само дребни проблеми и то зареди моя грешка.

Код:
uptime
 10:52:21 up 12days, 4:06,  3 users,  load average: 0.10, 0.09, 0.06

Ако ти искам съвет, давай, за сега не ми е нужен :)
 
От: Система за сайт за имейли

/офф топик

@s1yf0x

Дефинирай home made първо, до колкото знам дл380 г5 си е точно сървърен хардуер, а за Линукса няма да коментирам изобщо.

Работи, нали? За мен това е важно, от както съм го пуснал е имало само дребни проблеми и то зареди моя грешка.

Код:
uptime
 10:52:21 up 12days, 4:06,  3 users,  load average: 0.10, 0.09, 0.06

Ако ти искам съвет, давай, за сега не ми е нужен :)
Имах донашен сървър с uptime 365 дена (с UPS). Проблема беше, че нета падаше поне 10 пъти в месеца (това преди 7-8 години на Евроком) и нямаше как да се държи нещо смислено на него.
 
От: Система за сайт за имейли

Имах донашен сървър с uptime 365 дена (с UPS). Проблема беше, че нета падаше поне 10 пъти в месеца (това преди 7-8 години на Евроком) и нямаше как да се държи нещо смислено на него.

Интернета нямам оплакване - 7 месеца 1 спиране за някакви минути. Скоро ще имам и втора връзка от Мегалан, обещали са и днес видях техни коли около нас. То така и така ми трябва за други неща. Единствено тока ме притеснява ама за сега УПС е достатъчен.
 
От: Система за сайт за имейли

Ако ти искам съвет, давай, за сега не ми е нужен :)

КОгато ти потрябва ще струва пари :D Успех на манежа!
 
От: Система за сайт за имейли

No thanks, Freenode + Google + Manual pages = Win
Lack of experience + Over-Enthusiasm + Late Puberty = Fail.
 
От: Система за сайт за имейли

Lack of experience + Over-Enthusiasm + Late Puberty = Fail.

Tell that to Kickstarter, Facebook, Instagram, Twitter, Microsoft, Apple, Subway, Wordpress, DMC Internet, Walmart, Flickr, Pencil Bugs, SuperJam - мога да изброявам цял ден :beer: (опа за малко Google да изпусна)

Курсовата първата година в колежа ми беше за Kristopher Tate. Че нямам опит, нямам. Но и никой от създателите на по-горе изброените компании също не е имал. Mark Zuckerberg и той няма опит като CEO, той разбира от код, но се справяше добре до скоро и милион пъти по-добре от нас или от който и да е в този форум. Изказването ти е... :oops:
.

От както се прибрах в България редовно ми се налага да се боря с подобни мнения, свикнал съм :)

/End of off-topic
 
От: Система за сайт за имейли

Никой от горните не се е опитал да преоткрие топлата вода.
Открий основната разлика м/у който и да е от въпросните проекти и твоя. И шсъ сетиш що заниманието ти ще е финансово и социално безсмислено.

Едно е да си човъркаш любителски линукс сървъри, друго е дори да си помисляш да го предлагаш като услуга или да вмъкваш хумористични (за контекста) словосъчетания като "къстъм панел"....
 
От: Система за сайт за имейли

Никой от горните не се е опитал да преоткрие топлата вода.

Че аз къде съм казал, че ще пре-откривам нещо или смятам да ставам милионер? Просто съм недоволен от услугите на текущите фирми и смятам да направя нещо по-мой вкус с времето. Това е :) На някой ще му хареса идеята (вече има доста хора), на други ще им се стори нелепа. Нормално е.

Между другото някои от изброените са "пре-открили" топлата вода. Примерно Facebook - имаше вече MySpace.
 
От: Система за сайт за имейли

Между другото някои от изброените са "пре-открили" топлата вода. Примерно Facebook - имаше вече MySpace.
Нищо не е преоткрил - просто е фърлил няколко листенца зелен чаец у водата...
Пък твойто е като да пръднеш над чайника и бързо да го захлупиш :) . В смисъл - един вид иновация, ама у грешната посока :) .
 
От: Система за сайт за имейли

Facebook изобщо не е правен с мисълта да променя света и да громи MySpace. Просто група студентчета са си направили вътрешна мрежа за писане на глупости, после вътре се намърдали разни дърти чичковци и лелки, а останалото е история. Най-гениалните открития са направени случайно. С популярните неща в нета е подобно положението.
 

Горе