Ситуация с домейн купен заедно с хостинг

garnet

Well-Known Member
Преди 1 година купих хостинг от вебхостингпад като в цената се включваше и домейн името. Купих го за 3 години. Днес ми пращат напомняне, че скоро домейна ми изтича.
Оказва се, че домейна е безплатен само за 1 година след това е 14$/г. Това за ком домейн.
Хостинга си върви за 3 години.
Въпроса ми е има ли начин да се направи нещо, за да платя по-малко за домейна. Трансфер към друг регистратор или какво. Нямам си идея от тия неща, как става изобщо. Има ли смисъл да губя време и колко би ми спестило?
Препоръки са доре дошли.
 
Сигурно ще можеш да намериш с долар - два по-тънко. Или ако хванеш някоя промоция може повече да спестиш. Ей тука например гледам 6.99 за трансфер, че пише: http://www.godaddy.com/domains/domain-transfer.aspx?ci=12440. Ако няма скрити такси пестиш 7$.

(да не кажеш, че съм те прекарал - аз лично не проумявам, защо нормално мислещ човек би си купил нещо от дедито, но тука доста хора ги ползват).
 
От: Re: Ситуация с домейн купен заедно с хостинг

OK
трансфер към друг регистратор ли ми е варианта?
Гледам трансфера се плаща в горния пример.
Прави ли съм аз следното: Плащам $6 за трансфера, и получавам една година бонус от дедито, т.е домейна ми ще е до 2011 само заради дрансфера и след това почвам да си плащам по 6.99$ за година?
 
Не получаваш никакъв бонус, просто цената за първата година ще ти е 6.99. За следващата година ще ти е каквато е цената в дедито. Няма да имаш отстъпки.
 
От: Re: Ситуация с домейн купен заедно с хостинг

е да де, за първата година/трансфера е 6.99$, после пак е дадена $6.99?
Тогава?
И трябва ли ми нещо от стария регистратор за трансфера?
 
За 3ти път ще кажа, че след първата година цената няма да е 6.99, а най-малко 10$. Освен ако няма промоция някоя.

От стария регистратор ще ти трябва сигурно един код за трансфер. Там някъде в акаунта трябва да го имаш.
 
Re: От: Re: Ситуация с домейн купен заедно с хостинг

Забравих да спомена, че ако домейна ти изтича скоро - примерно след седмица, няма да можеш да го трансферираш. Трябва да видиш при сегашния ти регистратор колко е срока. За всеки е различно.
 
От: Ситуация с домейн купен заедно с хостинг

може да имат купони , потърси ..
 
От: Ситуация с домейн купен заедно с хостинг

За времето изгубено в чудене и писане в тая тема щеше да изкараш пара за 5 нови домейна.
 

Горе