Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

billigg

New Member
Линквам началната страница на определена ключова дума (масла) уеб сайта е в подписа ми, странното за мене е тъй като не съм "гуру експерт мастер" е това че сайта излиза на 12 място но 1-2 седмици излиза с главния линк, 1-2 седмици после се сменя линка с някой вътрешен (както е в момента /insa_motorni.html ) ...после няколко дни с друг вътрешен линк и пак се започва отначало.

Бих се радвал някой да даде мнение по въпроса!
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

Имаш голяма наситеност на кл думи в тази вътрешна страница. Това е най-вероятната причина /insa_motorni.html - моторни масла -32 | масла - 73 повторения.
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

Според мен Г. се опитва да налучка най правилната страница която да показва, за целта върти няколко страници които според него са удачни и на база цтр и боунсрейта определя коя да остави
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

хммм, ..то във всички страници има голяма наситеност, ...върти ги 3 страници по за 1-2 седмици всяка. Благодаря за отговорите, ..налинквам го яко сайта да видим докъде ще стигне че е зациклил на тази ключова дума
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

Много просто, просто сайта не му е в related страници много, и гугъл не знае кое къде как да сложи. Затова напиши 10-20 статии и ги разпрати из блоговете, дето позволяват guest blogging с линк и също така може да ги разпратиш до артикъл директориите в бг - тествано е, имал съм същия проблем като тебе, само че с deep links - 1 път ми слага индекса, после ми слага deep линка дето трябва всъщност. Така пуснах няколко статии с ясен анкор и релейтет съдържание и се оправих.
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

Добре е да си вземеш отделно и.п за сайта на това има 500+ домейна.

....за да си взема отделно IP сигурно би трябвало да се обадя на хостинга
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

До колкото съм слушал от приятели файда от самостоятелно IP май има само ако използвам SSL сертификат
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

Много просто, просто сайта не му е в related страници много, и гугъл не знае кое къде как да сложи. Затова напиши 10-20 статии и ги разпрати из блоговете, дето позволяват guest blogging с линк и също така може да ги разпратиш до артикъл директориите в бг - тествано е, имал съм същия проблем като тебе, само че с deep links - 1 път ми слага индекса, после ми слага deep линка дето трябва всъщност. Така пуснах няколко статии с ясен анкор и релейтет съдържание и се оправих.

Това е решението, не виждам какъв е проблема, че има още домейни същото ip , а пък още повече да има нещо общо с проблема му ;) .
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

а дали ще се подобри класирането в SERP-a ако е на самостоятелно IP ?!
между другото сайта върви доста добре, оптимизиран е на 7-8 ключови думи и е все на 1-ва страница, единствената дума която се опъва е"масла"
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

Няма да се подобри... по-добре си седни на гъза и прави линкбилдинг, не се занимвай с глупости.
 
От: Сменяне на линковете при оптимизиране на дадена ключова дума

правилно, ...това и правя, ..но просто е зациклил на тази ключова дума и затова търся причината, ..търся под вола теле
 

Горе