Софтуер за онлайн магазин...

genesis2202

New Member
Здравейте. Предварително се извинявам, ако темата се дублира. Най-накрая се хващам за работа с новият онлайн магазин. Утре ще платя хостинга и ще прехвърля домейна към Суперхостинг, обаче сега пред мен е най-трудният избор - софтуер за онлайн магазин. Моля препоръчайте ми, кой софтуер за онлайн магазин е по-добър(пр. Summercart, Rexcart и т.н.). До утре трябва да реша, но засега не съм се спрял на нито един, понеже не знам плюсовете и минусите им. Така че, всяко мнение е добре дошло... :)
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Аз съм с Prastashop и правя всички магазини на нея :) Много съм доволен.
Разглеждал съм и други системи, но малко могат да и се опрът.

За да решиш коя система ще ползваш, огледал няколко магазина на различните системи и виж как работят тяхните Колички, как изгражда продуктите, как са от към СЕО, модули, теми има ли?
Ако някой се регни ама нещо не може да направи поръчка, ще можеш ли да разбереш, че някой е искал да прави нещо но не е можал и т.н
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Бях разгледал Prestashop, но ми бяха останали няколко въпроса в главата. В Pretashop.com, когато тегля софтуера, не ми дава да избера български език. В гугъл открих Presta.bg, но сайтът им не ми изглежда като официалният сайт на Pretashop България. Та с две думи - откъде мога да го изтегля на български език и безплатно?
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Генезис ти си рядко тъпо парче - имаш всички шансове да стигнеш Даласуеб - Това ти е трета тема в която пишеш как започваш магазин и още не си разбрал какво трябва да направиш - обясни ми що не уважаваш труда на колегите които се напъваха да ти отговарят в предишните ти теми та пусна още една???

В този форум има много инфо и знам че е трудно да се прочете всичко но въпросите ти направо къртят мрака

Първо - Има специална секция онлайн магазини там има анкета която е направена като важна тема - Достатъчно е да влезеш и да видиш коя е най ползваната платформа и да се довериш на останалите дори и да има по добра със сигурност няма поне да си направил фатална грешка.

Второ - Има раздел хостинг - там също има анкета която е като важна тема - Там също има един доставчик който се откроява много пред останалите - дори и да има по добър от него няма да е фатално ако не си го намерил.

Трето и в предишната ти тема те попитах за какъв чеп ти е да си прехвърляш домейна ???

И после Борисов пуска теми що хейтиме новите потребители
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Опенкарт, Зен, Преста, Магенто или нещо базирано на WP или Joomla. Хващаш едното за ушите и почваш... няма идеален вариант. Избираш си по- малкото зло според нуждите и действаш :)
Хубаво е наистина да помислиш добре предварително, но няма как да предвидиш всичко. В процеса на работа надграждаш. Някъде нещата ще стават по лесно, за други ще се чудиш защо си я избрал тая ш*бания за платформа :) Само не му мисли прекалено дълго...
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Изборът на платформа е от изключително важно значение - това е като да почнеш да правиш фабрика и да се чудиш какви машини да вкараш вътре - руски немски български и тн.
Изключително важно е да я съобразиш с твоите нужди - някои имат нужда от едно други от друго - за едни е важно да има платена поддръжка за други е достатъчно да има достатъчно на брой хора които използват тази платформа за да има достатъчно разработки за нея и тн.
Най лошото е да разработиш един магазин в продължение на 3-5 години и да установиш че си сбъркал в платформата и че трябва да започнеш всичко отначало като загубиш класирания и тн.

Хостинга не е чак толкова важен като не ти харесва се местиш.

Не че не са важни тези неща обаче да отваряш по няколко теми за едно и също нещо и да губиш времето на всички които са благоволили да ти отговорят е крайно неуважително
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Opencart е готина лека платформа и лесно се работи с нея. Magento - една система с да не се изцепвам "безкрайни" обаче много големи възможности , малко по-трудно може да ти е началото да свикнеш с нея, но не е някакво извънземно творение. Винаги има обаче едно НО... но ако тръгнеш да я модваш ще ти се отели вола и то няколко пъти. Всичко обаче си има цена , то не може хем Opensource, хем с големи възможности, хем и лесно да се правят чудеса :)
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Спрях се на Rexcart. Допадна ми и също така е максимално опростен. В opencart.bg искат заплащане за инсталиране на софтуера и още допълнителни пари за това да е на български език. А в opencart.com не пише, че има и БГ версия. Единственият минус на Rexcart за мен е, че няма възможност да се направи поръчка без регистрация в онлайн магазина.
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Абе нали бе под 18 още няколко месеца кви магазини кви пет лева, като в темата дето не знаеше кво да правиш реши да не правиш магазин а да се линкват към аукро и продвалник сега ново двайсе
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Магазина засега няма да го пускам. Ще си оправям дизайн и такива работи цялото лято и ще го пусна когато си намеря фирма. Засега продавам само в Продавалник.
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Специално Opencart има безплатна БГ версия инсталирал съм го и не съм плащал пари. А това да ти искат пари за инсталация ... не че не може на тях да им платиш ама тя инсталацията на CMS-и като цяло си е лесна работа.

Ето линк към безплатни български преводи за няколко версии на Opencart.
 
Последно редактирано:
От: Софтуер за онлайн магазин...

Генезис ти си рядко тъпо парче - имаш всички шансове да стигнеш Даласуеб -
че ние тъпите си питаме по няколко пъти, оти умните и интилегентите, като теб ръиш ли вдяват доста бавно и затова им повтаряме няколко пъти,като при женския оргазъм!А те изобще едвали повтарят!Така,че генезис
питай си ,ако искаш по 10 пъти,важното е тукашния хайййфиии лаййфиии да ти отговори!А за въпроса - според мен open carta.dA HUBAW E
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Това време през което се чудиш го губиш седейки си офлайн. Не добавяш съдържание, не те индексира търсачката, губиш потенциални посетители които да превърнеш в клиенти и т.н. За това си реши и давай напред :)

Ако ще е Опенкарт/рекс/ - хубаво... ама да знаеш, че фрее платформа далеч не значи да ти излезе безплатно. Естествено ти си решаваш де, но прост пример:
На кухите лейки въобще не им се четат описания макар да съм вдигнал шрифта на дескрипшъна с +2 пункта. Ето ти едно чудесно модулче, което ти добавя форма за въпроси към всеки продукт. Ако го нямаш ти гарантирам, че ще ти пълнят ревютата с тъпотии написани на латиница които ги има в описанието /или по- лошия вариант просто да отминат/. За да достигне отговора ти до потенциалния клиент той специално трябва да се сети да се върне на продукта и да прочете какво си му писал. Докато във въпросната формата си оставя и мейла. Екстра струва 20 долара, но ще ти се отплати със сигурност. Някоя тема, за да изглеждаш що годе профешънал- и там 20-120... и за още 5-6 неща и те си се събират.

Та "Без пари" няма да минеш от сега да знаеш...
 
От: Софтуер за онлайн магазин...

Не се обиждай, но няма да ти дам конкретен отговор. Не заслужаваш. Сори!
Ето защо:
Това ти е трета тема в която пишеш как започваш магазин и още не си разбрал какво трябва да направиш - обясни ми що не уважаваш труда на колегите които се напъваха да ти отговарят в предишните ти теми та пусна още една???

В този форум има много инфо и знам че е трудно да се прочете всичко но въпросите ти направо къртят мрака

Първо - Има специална секция онлайн магазини там има анкета която е направена като важна тема - Достатъчно е да влезеш и да видиш коя е най ползваната платформа и да се довериш на останалите дори и да има по добра със сигурност няма поне да си направил фатална грешка.

Второ - Има раздел хостинг - там също има анкета която е като важна тема - Там също има един доставчик който се откроява много пред останалите - дори и да има по добър от него няма да е фатално ако не си го намерил.

Трето и в предишната ти тема те попитах за какъв чеп ти е да си прехвърляш домейна ???

Та "Без пари" няма да минеш от сега да знаеш...
Това е истината!

И накрая само да попитам: Така ли ще бъде още 8 месеца? Имаш ли намерение да прочетеш някоя от съществуващите теми изобщо?
 

Горе