Списък с руски IP-та

webmaster

Member
Някой има ли списък с руски IP-та, че разни руски спамъри мноооого ми лазят по нервите. Искам да ги бан-на на цели блокове.
 
От: Списък с руски IP-та

как да банна .ru? Имаш ли някакъв примерен код?
 
От: Списък с руски IP-та

На ip.ludost.net и countryipblocks.net могат да се намерят едни от най-точните списъци.

Ползвам ги за да блокирам български IP-та.
 
От: Списък с руски IP-та

супер, благодаря ти :)
 
От: Списък с руски IP-та

Имай предвид, че "руските" спамери ползват не само руски IP адреси. С блокиране по IP адреси спам не се бори.

Може да пробваш различни видове капчи или други по-хитри методи (JavaScript, user agent и т.н.).
 
От: Списък с руски IP-та

да знам, но аз не разчитам само на IP бан ;)
 
От: Списък с руски IP-та

аз веднъж така бананх едно ип...
и след няколко месеца разбреах че било за глобулския интернет и сички през глобулски нет духаха супата няколко месеца
то аз я духах де че не ми влизаха в сайта :)
 
От: Списък с руски IP-та

пак добре, че не си се само-баннал :)
 
От: Списък с руски IP-та

пак добре, че не си се само-баннал :)

ами самобаннах се .. разбрах че е станало така когато отидох за месец на море с лаптоп и флашка интернет през глобул :)

та като се върнах го оправих
 
От: Списък с руски IP-та

аз от едно М-телско IP имам 6256 опита да ме спамва и им писах, ама познай дали нещо ми отговориха
 
От: Списък с руски IP-та

аз от едно М-телско IP имам 6256 опита да ме спамва и им писах, ама познай дали нещо ми отговориха

Тия мобилните обикновено излизат от едно IP, та гледай и ти да не си блокнеш GSM-ите :)
 
От: Списък с руски IP-та

е как да разбера?
213.226.51.254 - ако ти можеш да разбереш кой е зад него...
 
От: Списък с руски IP-та

Хммм ми IP-то е Мтелско, ама незнам какво стои зад него. Обаче Гугъл е пълен с резултати, което е странно...

Примерно това:
http://www.projecthoneypot.org/ip_213.226.51.254?vid=b32te6m87hfripbv6v4h8h9jf6

Ама май не е GSM, щото на някои места го хващат с IE6 / winXP... Може и да е някаква заразена машина от вътрешната им мрежа, като гледам за спам я ползват.
 
От: Списък с руски IP-та

Писах им и ако им дреме, да си погледнат машините.
Аз съм ги блокирал и на мен не ми дреме.
:)
 
От: Списък с руски IP-та

Много хора ползват Интернет от Мтел на лаптопа си с Windows XP/IE 6.
 

Горе