Споделете опита си

PavelAndreev

Well-Known Member
Привет,
Навсякъде в интернет се пише и говори, че блог съдържанието на сайтовете ни трябва да е пълно с полезни постове, които решават дадени проблеми, носят ценен принос и са с 2000+ думи. След публикуването на солидна бройка (50-100) поста, след това регулярно пускане на постове и след 6-8 месеца, трафикът потича - така твърдят!
Нека опитните да споделят, дали нещата стоят точно така? Или как са се случили при вас нещата?
ПС: целта на темата не е “можем ли да печелим от адсенс и блог”, а как стоят нещата в България според вашия опит.
 
И за България може да има ефект. Ако имаш статия, която например детайлно описва как да си сменим въздушния филтър на купето в опел зафира има към статията снимка къде и как може да се обърка нещо и къде са трудностите, направил си и видео към нея... ще има трафик ще се класира добре, ще я споделят като ресурс, разни майстори и псевдо майстори. Ще има дискусия, доволни - недоволни, които са се опитали да направят нещата по този начин, който ти си дал като решение на проблема ...

1. За да направиш 100 такива статии обаче, ще ти трябва много повече от 5-6 месеца.
2. Ще трябва и сам да ги шернеш из 1-2 социални профила за да станат по-бързо популярни.
3. Трафика "потича", ако хората се интересуват от конкретната ниша, в която са написани статиите. (Например ако пишеш на български статии за това : Как правилно да оберем банановата си плантация? Колкото и полезни да са статиите ти няма нищо да потече.)
4. Ако сайта не е структуриран правилно и не кара потребителите да остават още и още в него, да се връщат за нещо друго, което са се сетили пак няма да стане.

В общи линии въпросът ти е много общ и съдържа много зависи в себе си.
 
И за България може да има ефект. Ако имаш статия, която например детайлно описва как да си сменим въздушния филтър на купето в опел зафира има към статията снимка къде и как може да се обърка нещо и къде са трудностите, направил си и видео към нея... ще има трафик ще се класира добре, ще я споделят като ресурс, разни майстори и псевдо майстори. Ще има дискусия, доволни - недоволни, които са се опитали да направят нещата по този начин, който ти си дал като решение на проблема ...

1. За да направиш 100 такива статии обаче, ще ти трябва много повече от 5-6 месеца.
2. Ще трябва и сам да ги шернеш из 1-2 социални профила за да станат по-бързо популярни.
3. Трафика "потича", ако хората се интересуват от конкретната ниша, в която са написани статиите. (Например ако пишеш на български статии за това : Как правилно да оберем банановата си плантация? Колкото и полезни да са статиите ти няма нищо да потече.)
4. Ако сайта не е структуриран правилно и не кара потребителите да остават още и още в него, да се връщат за нещо друго, което са се сетили пак няма да стане.

В общи линии въпросът ти е много общ и съдържа много зависи в себе си.
Всичко, което казваш е така, включително и особеностите. Разбира се, че няма да пиша за това как да оберем банановата си плантация за България :D

Може да споделиш твоя опит с диетик-сайта. Забелязах някъде, че публикуваш и търсиш статии. Би ми било интересно.

Лично аз - сега започва едно проектче и едно от нещата, което смятам е да кача много такива статии (полезни). Разбира се (според мен), предполагам, че от 10-15 само 1 ще бъде наистина полезна, но все пак е по-добре да имаш 10 хубави статии, от които да излезе 1 полезна, от колкото николко. Просто исках да видя и да взаимствам опит от хора, които сега го правят.

Друг важен въпрос е - освен статиите, правите ли линкбилдинг към тези статии и/или сайта или само с контент привличате трафик?
 
Всичко, което казваш е така, включително и особеностите. Разбира се, че няма да пиша за това как да оберем банановата си плантация за България :D

Може да споделиш твоя опит с диетик-сайта. Забелязах някъде, че публикуваш и търсиш статии. Би ми било интересно.

Лично аз - сега започва едно проектче и едно от нещата, което смятам е да кача много такива статии (полезни). Разбира се (според мен), предполагам, че от 10-15 само 1 ще бъде наистина полезна, но все пак е по-добре да имаш 10 хубави статии, от които да излезе 1 полезна, от колкото николко. Просто исках да видя и да взаимствам опит от хора, които сега го правят.

Друг важен въпрос е - освен статиите, правите ли линкбилдинг към тези статии и/или сайта или само с контент привличате трафик?

Отзад напред. За линкбилдинга. Ако имаш време и достатъчно средства естествено, ако успееш да добавиш качествени линкове към статиите, нещата ще се случат по-бързо. Всеки проект можее. А кои статии са полезни може да проверяваш като проверяваш ключовите думи и трафика например със https://serpstat.com/ , или друг инструмент за проверка на ключови думи, заглавия и т.н. има много различни алтернативи и варианти. Когато анализираш нишата и конкуренцията може точно да прецениш, къде да хвърляш повече усилия. Сайта Диетик, го засилих тази година и естествено усилията ми се отблагодаряват. (Вече над 300 читатели дневно средно) Не очаквам някакъв изключителен пробив в близките 2 - години, защото основната идея е не да бъде информативен, а да продава услуга. Сега все още съм в процес на събиране на органичен трафик, хора, които се интересуват от здравословна храна, спорт и различни активности на открито - походи, разходки, велотурове, стрийтфитнес и .т.н. Просто от "по - зелен", живот. И така... Успех!
 
всичко което казват са пълни глупости :) всичко е качествен линк и брандиране на сайта :)
Да, това в другата теза.
Разбира се, най-добре и брандинг, и линкове, и голям бюджет, и много полезни статии, но пълно щастие няма, така че коментираме вариантите.
 
Да, това в другата теза.
Разбира се, най-добре и брандинг, и линкове, и голям бюджет, и много полезни статии, но пълно щастие няма, така че коментираме вариантите.
Аз ти давам 99% процента със статии няма да постигнеш нищо
 
Аз ти давам 99% процента със статии няма да постигнеш нищо
Да го напомпаш със Скрейпбокса най-добре!
 
Да го напомпаш със Скрейпбокса най-добре!
Това още ли го има? :)

Полезните статии защо мислиш, че са дългите? Полезните статии решават проблем бързо и точно. Дават кратка и точна информация за нещо, което и с 3000 думи да го опишеш, няма кой да го чете. Дразня се да чета големи статии на някакви специалисти, които са загубили целия си ден за нея. А статията е била полезна за няколко души, другите са прецъкали. Прави ги по 1000, като казваш адсенс. То и на 500 думи статия да те е срам да сложиш 2-3 реклами.
 
Това още ли го има? :)
Не знам, ама според тебе какъв по-добър начин да респектираш Гугъл от неколкостотин хиляди беклинка още на втората седмица?
 
Това още ли го има? :)

Полезните статии защо мислиш, че са дългите? Полезните статии решават проблем бързо и точно. Дават кратка и точна информация за нещо, което и с 3000 думи да го опишеш, няма кой да го чете. Дразня се да чета големи статии на някакви специалисти, които са загубили целия си ден за нея. А статията е била полезна за няколко души, другите са прецъкали. Прави ги по 1000, като казваш адсенс. То и на 500 думи статия да те е срам да сложиш 2-3 реклами.
Аз под дълги имам предвид 1000-1500 думи. Тези 2к+ думи може и да са харесвани за гугъл, но определено никой няма да тръгне да ти чете толкова дълга статия, а ще превърти на същината. За 2-3к думи обикновено встъплението и края на статията са 1,5к и същината още толкова.

Аз ти давам 99% процента със статии няма да постигнеш нищо
Приемам, започнах да качвам контент и ще видим след година какво ще е. И дори и да има трафик - ще кажа има ли смисъл от него за проекта.
 
Не знам, ама според тебе какъв по-добър начин да респектираш Гугъл от неколкостотин хиляди беклинка още на втората седмица?
Да им минеш по форумите и групите в мрежата и да споменеш за съществуването си. Но няма нищо по-красиво от сайт на 1 седмица с няколко хиляди линка от зарязани блогове в коментарите, оспамени форуми, пробити линк директории и куп други шити сайтове от даркуеба. :)
 

Горе