Срив на еCPM - AdSense

biaaro

Well-Known Member
Има ли и други на който им се реве от цената на клик този месец? При мен резултата вчера беше шокиращ ???(много) клика = ???(зле) :shock: днес като гледам, ще е още по зле! Чаках 15 дена да се оправи само, филтрирах тоя-оня няма резултат.
А така чаках да свърши лятото, да почна да заделям пари за други работи...И сега какво стана 30% повече посещаемост 150% по малко доходи - баси ужаса...

Та имали и други в мойто положение се питам?
 
Последно редактирано:
От: Срив на еCPM - AdSense

1. Лятото и началото на есенният сезон се характеризират с по-ниска конкуренция на рекламодатели (с изключение на туристическите услуги), което от своя страна автоматично намалява цената на клик, която е конкурентноспособна.

2. Обществена тайна е че цените, които рекламодател обявява посредством АдУордс, (но с купон получен като премия или добавка към услуги) бива отчитана по неговата цена (за намаляването на кредита му) но касирана на10-15% при разпространители като нас. Това е една от причините: "Изрично се забранява обсъждането на приходи от А.С. и публикуването им под всякаква форма"

3. Като алтернатива - предлагам ти да развиеш още 2 сайта с подобна насоченост и така приходите ще са ти същите, които си очаквал, че и повече. Замисли се и за интернет магазин - продаващ продукти от които се интересуваш! Превръщайте хобито и интересите си в БИЗНЕС (майна)
 
От: От: Срив на еCPM - AdSense

1. Лятото и началото на есенният сезон се характеризират с по-ниска конкуренция на рекламодатели (с изключение на туристическите услуги), което от своя страна автоматично намалява цената на клик, която е конкурентноспособна.

2. Обществена тайна е че цените, които рекламодател обявява посредством АдУордс, (но с купон получен като премия или добавка към услуги) бива отчитана по неговата цена (за намаляването на кредита му) но касирана на10-15% при разпространители като нас. Това е една от причините: "Изрично се забранява обсъждането на приходи от А.С. и публикуването им под всякаква форма"

3. Като алтернатива - предлагам ти да развиеш още 2 сайта с подобна насоченост и така приходите ще са ти същите, които си очаквал, че и повече. Замисли се и за интернет магазин - продаващ продукти от които се интересуваш! Превръщайте хобито и интересите си в БИЗНЕС (майна)


Мерси много за бързия отговор! Това обяснява защо спада е на всичките 5 сайта.Човек явно наистина се учи докато е жив.За сезоните и посещаемоста го знаех, но това че адсенс също се влия толкова не го знаех.
На мен отдавна не ми е хоби при положение ,че това са ми половината доходи.

И магазин имах преди една година, доста популярен и атрактивен при това, но фалирах безславно и зарязах всичко :) Като ми мине малко шока пак ще се пробвам!
 

Горе