Супер лека CMS (Content Management System) за сателитки / не-основни сайтове

obione

Member
Ясно е че за основен сайт Джумла и Урдпрес са добри ... но заемат много място (аз имам бебе плана на годеди, и с 3-4 сайта стигнах до 100,000 нода от позволени 250,000)

Какво използвате за сателитки, или по-второстепенни сайтве? Идеята е пак да има малко от полезната функционалност но без да инсталира хиляди файлове.
 
От: Супер лека CMS (Content Management System) за сателитки / не-основни сайтове

При наличието на 8 сайта (1 Joomla, 1 WP, 1 Zen Cart , 1 Open Classifieds, 1 PHP-FUSION, 1 малък форум и 3 прости html сайта) :
PackageBaby Croc
Inodes
26678 / 250,000

Като са разпределени по този начин:
Forum = 1258
Joomla = 13 598
WP = 1355
Zen cart = 3516
Open Classifieds = 717
PHP FUSION = 3470
Forum = 1258
3 html = 1506
Не знам какви са ти сайтовете, но явно имаш прекалено излишни неща вътре.
 
В момента имам 17 сайта на един впс - всичките ползващи wordpress и резултата е малко по-малко от 170к използвани inodes (+ дистрибуцията и всички останали темп. истории)
Определено трябва да потърсиш проблема в някоя от темите които ползваш, защото поне аз съм изпитвал такъв с wordpress + timthumb + wp-o-matic. Оказа се, че timthumb-а не зачита стойността предавата от wp-o-matic като дата и съответно всеки път при зареждане на страница правеше нов и нов и нов тъмб. Резултат за час, при 500 посещения - малко над 11 000 файла.
Разгледай хубаво с какво работиш. След като си на споделен хостинг, можеш да прегледаш от cpanel къде ти заминава най-голяма част от пространството. Остава да откриеш къде ти се трупат всички тези файлове, което пак не е особено трудно дори и да си ограничен само на база cpanel инструменти.
 

Горе