Счетоводство на фирма при дропшипинг?

Galea

New Member
Здравейте.

Прочетох доста теми, но все още ме мъчат някой въпроси, ще бъде благодарен ако някой може да ме светне.

При препродажба на продукти както е в дропшипинга, как става счетоводството по ДДС? Изобщо не съм наясно, примерно производителя изисква от мен ДДС, аз продавам продуктите с ДДС и какво плащам на държавата ? Въпросните 10% от общия доход предполагам...

А относно касовия апарат, за всички ли е задължителен или само за производителите, понеже реално аз стока не държа, нямам нищо в наличност и всяка поръчка се препраща към производителите, касов бон от тях ли трябва да се изпраща или от нас...

Доста въпроси още ми се въртят в главата, но мисля засега че това е достатъчно.

Благодаря на всички, които ще си направят труда да отговорят :)
 
От: Счетоводство на фирма при дропшипинг?

Касов апарат ти е необходим да извършваш търговска дейност и не зависи от това дали имаш стока на склад или не. От нещата които питаш оставам с впечатлението че става въпрос за БГ пазара - ако това е така може и да не използваш касов апарат но трябва да работиш или по банков път (електронни разплащания) или да ползваш новите услуги за тази работа на транспортните фирми като ЕКОНТ.
Ако производителят е регистриран по ДДС той ти продава продуктите с ДДС - ти от своя страна ги продаваш на клиентите с надценка - ако си регистриран по ДДС допълнително ще внесеш и ДДС-то върху надценката - тоест ако производителят ти продава стоката за 100+20лв ДДС ти ще му платиш 120лв и като я продадеш за 200лв допълнително ще внесеш още около 13.33лв (ДДС от надценката 80лв). Ако не си регистриан по ДДС тези пари няма да ги внасяш.
Това е по отношение на ДДС-то отделно от това върху печалбата от 66.66лв ще платиш и 10% данък печалба.

Относно това кой трябва да издава документа за продажбата - Документа издава този който прибира парите - Когато парите от продажбата постъпват по твоята банкова сметка ти издаваш документ - Когато ти издаваш касовата бележка му се вика - дроп шипинг - когато производителят издава му се вика афилейт
 

Горе