Съвети при популяризиране

ispo

New Member
Здравейте на всички, от една седмица разцъквам едно блогче и според мен нещата не са толкова забатачени. Разгледах теми, сайтове, но някак си нещо не мога да разбера къде и как да направя популяризиране. Въпросът ми е имам ли шанс някъде с моят тематичен блог за хубав трафик. Благодаря ви. :(
 
От: Съвети при популяризиране

Въпросът ми е имам ли шанс някъде с моят тематичен блог за хубав трафик. Благодаря ви. :(

Да, има шанс - вкарай го в топ-10, като целта ти е първо място. И ще имаш трафик.
 
От: Съвети при популяризиране

Ето няколко стъпки:

1. Влезни в Google adwords tools и си подбери правилно кл. думи. Избери опция с точни търсения и подбери най-добрите. Разгледай конкуренцията и прецени какво можеш ти да предложиш повече на потребителя.

2. Онпейдж оптимизация. Тук съм описал няколко стъпки - ЦЪК

3. Оффпейдж:
а) директории
б) социалки
в) директории за статии
г) гост блогване
д) коментари по блогове, форуми

4. Добави социални бутони на блога ти, за да могат читателите да споделят съдържанието ти

5. Пиши в полза на читателя все едно се обръщаш директно към него. Използвай различни техники, за да създадеш диалог и не трий коментари даже и да се отрицателни. Просто ги обори



Това се сещам сега, дано съм те подсетил за нещо интересно :)
 
От: Съвети при популяризиране

по принцип гаранция ли е, че място в топ 10 ще донесе трафик? моят блог се класира добре по доста думи, но трафик - никакъв.
 
От: Съвети при популяризиране

Така, играх си и се ровичках в сайта на AdWords няколко часа .......... и установих, че трябва да си платя с кредитна карта, аз нямам такава, нямам още 18 години... Направил съм група във Фейсбук и от там черпя някакъв трафик, обаче ми се иска, като напишеш в гугъл да ти излезе, обаче схемата няма да стане май... :D А това в Топ 10 не го разбрах ??
 
От: Съвети при популяризиране

Така, играх си и се ровичках в сайта на AdWords няколко часа .......... и установих, че трябва да си платя с кредитна карта, аз нямам такава, нямам още 18 години... Направил съм група във Фейсбук и от там черпя някакъв трафик, обаче ми се иска, като напишеш в гугъл да ти излезе, обаче схемата няма да стане май... :D А това в Топ 10 не го разбрах ??

За топ 10 разбирай първите резултати, които излизат в гугъл при търсене по определена дума. Примерно ако блогът ти е за Москвич 12, да излиза на първа стрница като напишеш Москвич 12 или примерно части за Москвич 12 :D
Пича по-горе ти е написал как можеш да постигнеш подобен резултат, но доста работа и четене изисква
 
От: Съвети при популяризиране

по принцип гаранция ли е, че място в топ 10 ще донесе трафик? моят блог се класира добре по доста думи, но трафик - никакъв.

По принцип, ако се класираш за думи от сорта "ескимоси в Африка" или "Ски в Африка", нищо няма да ти пречи да си първи в SERP, но със сигурност няма да имаш трафик. Просто няма нормален човек на земята, който да търси подобна фраза в Google. Мисълта ми е, че трябва да се класираш добре за дума или фраза, които имат търсене.
 
От: Съвети при популяризиране

По принцип, ако се класираш за думи от сорта "ескимоси в Африка" или "Ски в Африка", нищо няма да ти пречи да си първи в SERP, но със сигурност няма да имаш трафик. Просто няма нормален човек на земята, който да търси подобна фраза в Google. Мисълта ми е, че трябва да се класираш добре за дума или фраза, които имат търсене.

Е това е ясно :) не мисля, че ключовата ми дума е от този тип, който ти описваш. Football Manager си е доста търсена фраза. Обаче въпросът ми беше, дали популяризирането в социалните мрежи и форуми е по-добър източник на трафик от добрите позиции в SERP.
 
От: Съвети при популяризиране

дали популяризирането в социалните мрежи и форуми е по-добър източник на трафик от добрите позиции в SERP.

Не е бичи само в социалките и чекай трафик от там. :D
 
От: Съвети при популяризиране

Не е бичи само в социалките и чекай трафик от там. :D
Според статистиката за последния месец посещенията ми от препратки е над 80%, въпреки че по доста думи и фрази съм на 1-2 страница. Между другото от 100 показвания имам само 1 клик средно, а това си е доста зле
 
От: Съвети при популяризиране

Ако беше прекали, щеше да разбереш. Прекалилите особено с нов сайт рязко заминават в трета глуха, не седят на 2 страница.
Малко са социалните мрежи в България (гледам, че блогът ти е на български), които могат да ти докарат сериозен трафик. Въпросът е да намериш точната дума или фраза, които ще ти докарат трафик от Google и да се бориш за тях. Пробвай с инструментите за AW.
 
От: Съвети при популяризиране

пф верно тъп въпрос :)

Няма страшно на всички ни се е случвало да питаме преди да се замислим Това се получава, когато много бързаме да направим нещо и се стремим да го постигнем. Тогава обикновено стават и грешки от бързане. Мога да ти предложа да прегледаш няколко статии на тема популяризиране на блогове в myblogroll.eu, хората казват, че са полезни.
 
От: Съвети при популяризиране

Няма страшно на всички ни се е случвало да питаме преди да се замислим

да ти кажа честно, не е като да не съм се замислил преди да питам, просто ми е вече някаква каша в главата, супер много чета напоследък за СЕО в свободното си време, че и на работа. доста време трябва да отдели човек, за да влезе малко в час. иначе мерси за линка, ще го прегледам
 

Горе