Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

От: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

Едит: задължително прайвъси полис и търмс оф сървисе на адсенс сайтовете + форма за контакти, която да им вади очите, демек, ако имат претенции за копирайтърски нарушения първо на теб да ти реват, а не да репортват.
Не знам защо не ми позволява да едитна горния пост системата, затова пускам втори пост.
 
От: От: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

Едит: задължително прайвъси полис и търмс оф сървисе на адсенс сайтовете + форма за контакти, която да им вади очите, демек, ако имат претенции за копирайтърски нарушения първо на теб да ти реват, а не да репортват.
Не знам защо не ми позволява да едитна горния пост системата, затова пускам втори пост.

Да, това е много важно за ауто блоговете и агрегаторите за новини. Тоя тип сайтове гърмят най вече при репорт.
 
Re: От: Re: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

Слагай снимка с линк към оригиналния източник, бутай 2-3 изречения оригинален контент в поста, поръчан от копирайтъри по темата на самата снимка, тогава няма да те банват, ама ще падне цтр на адсенса:wink:

Как снимките от фейсбук биха имали източник?
 
От: Re: От: Re: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

Как снимките от фейсбук биха имали източник?
Говоря като вкараш трафика вече към даден сайт, независимо откъде идва той - фб, пинтерест, другите социлки, сео...Нали там са ракламите на адсенса в таргет сайта, към който се бута трафика.
 
От: Re: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

По тази логика Тубата е най-големият нарушител на правилата на Адсенс.
За никого не е тайна че голяма част от съдържанието не е качено с разрешението на собствениците на авторски права.
Че то Youtube и Google са едно... :D Все едно да баннат себе си.

Едит: задължително прайвъси полис и търмс оф сървисе на адсенс сайтовете + форма за контакти, която да им вади очите, демек, ако имат претенции за копирайтърски нарушения първо на теб да ти реват, а не да репортват.
Не знам защо не ми позволява да едитна горния пост системата, затова пускам втори пост.
Чудя се дали това би имало някакво предимство за google бота, за да не изядеш бана?

@monefff, нямаш късмет брат, първо фейсбука, сега adsense... мислиш ли да го смениш?
 
От: От: Re: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

Че то Youtube и Google са едно... :D Все едно да баннат себе си.

Аз много добре знам кое на кого е. Въпроса е в двойният аршин.
Относно сайтовете за снимки си мисля, че много зависи от самите снимки.
funny-festivals-world-important-popular.jpg

Тази снимка според мен си има доста съдържание.
 
От: От: Re: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

Аз много добре знам кое на кого е. Въпроса е в двойният аршин.
Относно сайтовете за снимки си мисля, че много зависи от самите снимки.
Виж файлът 7854

Тази снимка според мен си има доста съдържание.

То хубу ама бота на адсенс не може да чете от картинките, затова и не му пука дали има нещо написано на тях:)
 
Re: От: Re: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

@monefff, нямаш късмет брат, първо фейсбука, сега adsense... мислиш ли да го смениш?

Да така.. изпраскаха ме.. първо фейса 1.5М фенове по страници.. сега гоогле с бая парички..

Здраве да е..
Аз съм кораво копеле, не се давам така.. Смело напред, нагоре и тва е!

Пари се вадят и се губят, тва е ясно. Важното е да сме живи и здрави да ги правим.

П.С. Живота изпитва само най-силните. Праща предизвикателства само на тези, които могат да се справят с тях! ;)
 
От: Съвет за всички колеги с Новинарски сайтове с КОПИРАНО съдържание

Всяко зло за добро...
 

Горе