Съвет за избор на блог (май трудно ще ми се угоди)

delta_force

Active Member
Привет момчета,
хванал съм се аз да пиша ревюта за хардуер и секъв чарколяк, събмитвам си ги аз в blogger.com (нали бай гугъл го класира доста напред в резултатите), ама има едно досадно нещо - понеже ревютата не са никак кратки, търся някакво блог система, коята предлага функция да показва само първите няколко реда на статията и да има отдолу линк "прочети цялата статия" или нещо такова. Щото хоум пейдж-а става адски дълъг и дори на мен ми е досадно да го гледам, па за обикновения юзър направо не знам:cry:. Не е въпроса в това да го настроя да показва само 3-4 статии ва хоум пейдж-а, защото проблема няма да се оправи - дълги са статиите и това е. Гледам, че блог.бг е горе-долу това, което ми е на акъла, но чувам, че имало проблеми с импорта на хтмл кода на адсенса. Та дайте акъл за някаква блог система или сайт, който предлага такова нещо.:)
п.п. - с wordpress стават ли такива магии за каквито аз се натискам? :) :rolleyes:
 
От: Съвет за избор на блог (май трудно ще ми се угоди)

потърси из раздела, има обяснено как се прави в блогър това нещо :)
 
Код:
<!-- ######################################## -->
<!-- ##### yavori blogger hacking start ##### -->

<!-- Tweek the post -->
<b:if cond='data:blog.pageType == &quot;item&quot;'>
<style>.fullpost{display:inline;}</style>
<p><data:post.body/></p>

<b:else/>
<style>.fullpost{display:none;}</style>
<!-- Tweek the post -->

<p><data:post.body/></p>

<!-- Make the more link -->

<a expr:href='data:post.url'>Вижте цялата тема...</a>

</b:if>
<!-- Make the more link -->
<!-- ##### yavori blogger hacking end ####### -->
<!-- ######################################## -->

това се ползва ,ама потърси да видиш къде точно се слага че сега си лягам
 
От: Съвет за избор на блог (май трудно ще ми се угоди)

Мерси много на всички! Ще го пробвам по някое време.
А само да попитам - wordpress има ли такава джунджурия, защото може да си купя един платен хост, домейнче и т.н., та няма да разчитам на блогър-а. Все пак си е друго на платен хост де. :)
 
От: Съвет за избор на блог (май трудно ще ми се угоди)

Ето от това имах нужда! :) @entwickler много ти благодаря - златен си! :D
п.п.- гледам, че на твоя сайт за Renewable Energy Sources май ползваш точно wordpress и имаш под всяка статия на хоум пейдж-а едно "Read the rest of this entry". Това е същото, за което ми каза, нали (питам само за да се уверя, че съм разбрал правилно :) )?
 
Последно редактирано:
От: Re: Съвет за избор на блог (май трудно ще ми се угоди)

delta_force, ако мислиш да се занимаваш сериозно с този проект, вземи му собствен домейн и хостинг и го разработвай.
Сериозен ще е.:wink: Просто нямам навика да зарязвам недовършена работа ей така, защото ми е тъпо-точно на тая тематика едва ли би могло да ми стане тъпо :D Абе ще му вземем хостиг и домейнче, тва е сигурно. :mrgreen::twisted:
 
От: Съвет за избор на блог (май трудно ще ми се угоди)

Ето от това имах нужда! :) @entwickler много ти благодаря - златен си! :D
п.п.- гледам, че на твоя сайт за Renewable Energy Sources май ползваш точно wordpress и имаш под всяка статия на хоум пейдж-а едно "Read the rest of this entry". Това е същото, за което ми каза, нали (питам само за да се уверя, че съм разбрал правилно :) )?

абсолютно :)
 

Горе