Такса при теглене пари от Pay Pal

Linna

New Member
Здравейте, имам следния проблем
До сега винаги при теглене на пари от Pay Pal към дебитната ми карта ми вземаха 2евро.
Сега се опитвам да изтегля и ми излизат две опции Instant (1% fee) и
Standard (Fees may apply)
Typically in 1-3 business days това е с таксата от 2евро
Чеквам на втората опция и като дам NEXT ми изписва такса 1% от сумата.
Как мога да ги изтегля с такса 2евро? Аз ли греша нещо или в настройките има проблем. До преди няколко седмици всичко беше наред.
Картата ми е на ДСК и я ъпдейтнах, защото беше изтекла. Нищо друго не съм пипала.
Благодаря предварително!
 
Току що пробвах. Картата е VISA, дебитна от Експресбанк. При избор на "Standard" - на мен ми дава "3.50 BGN fee will be decucted", т.е. всичко си е ОК.
Прилагам и един screenshot.
 

Прикачени файлове

  • scrshot.jpg
    scrshot.jpg
    74.2 KB · Преглеждания: 22
пусни банков превод към дск, тоест вкарай банкова сметка и пусни до нея, до 100 евро няма такси, идват за ден парите
 
Оправиха се нещата. Благодаря ! Явно преди обед като съм си вкарала новата карта, нещо се е объркало, но сега всичко е наред.

По-скоро временно са се оправили, Пейпал официално повишиха таксата за теглене на пари към карта за определени държави, вкл. България, таксата вече е 1% без значение дали искаш instant (веднага) или както беше $2.50 за 1 теглене...

"Users in Romania, Slovenia and Bulgaria will be charged a fee of 1% of the amount withdrawn to/through a card with a minimum and maximum fee depending on the currency in which the card is denominated."
 
Чеквам на втората опция и като дам NEXT ми изписва такса 1% от сумата.
Как мога да ги изтегля с такса 2евро? Аз ли греша нещо или в настройките има проблем. До преди няколко седмици всичко беше наред.

Бъгави са полетата. Да, има Instant и отделно Standard опции, но реално като цъкнеш върху Standard опцията се селектира тази от Instant. Дори визуално може да се види, цъкай няколко пъти и ще видиш как всеки път кръглото бутонче от Instant e активно - или е очерано с квадратче, или съвсем буквално се само-селектира. Нещо не им е наред HTML кода, бъг е. Дали е случаен или нарочен, не знам.
 
Бъгави са полетата. Да, има Instant и отделно Standard опции, но реално като цъкнеш върху Standard опцията се селектира тази от Instant. Дори визуално може да се види, цъкай няколко пъти и ще видиш как всеки път кръглото бутонче от Instant e активно - или е очерано с квадратче, или съвсем буквално се само-селектира. Нещо не им е наред HTML кода, бъг е. Дали е случаен или нарочен, не знам.

Не е бъг, прочетете внимателно какво съм написал :)
Тарифата е променена - вече тегленето е 1% без значение instant или не.
 
Това е най-малкия проблем, честно казано.

Какво като те чарджнат 0.5% или 1% от сумата, като след това банката ще ти вземе 2-3-4% при превалутиране.
 
Тъкмо щях да пиша и гледам темата ... Преди на 500 единици взимаха 2.5, а сега 5 .... явно ще трябва да теглим към банковата сметка директно за без такса...
 
Здравейте,
Бихте ли ми осведомили в каква валута изпраща сега електронните пари PayPal към България? Знам, че вече във USD не се пращат, но може ли в EURO или само в национална валута?
 
Аз писах ноември 2017 и получавах долари и сега не мога да я ъпдейтвам, нито пък нова карта приема.
 

Горе