Таргетиране на банери?! Как?!

kostianev

Member
Здравейте, искам да направя следното. Когато слагам някъде реклама с банер, аз да си генерирам кода. Съответно давам код на банера, който ще ми показва импресийте и кликовете.

Това го бях виждал някъде, но не съм наясно как се прави. Предполагам, че е някаква онлайн система за статистика на даденият код, който извлича банера от същата система, предварително зададен от мен.
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Регистрирах се в това OpenX, сега чакам покана в следващите 48 часа. Надявам се да е това, което търся!
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Вероятно си се регистрирал в OpenX Market.

Трябва да свалиш OpenX Ad Server (2.8.2е текущата версия). След това го инсталираш и това е, не е нужна регистрация.
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Да, свалих го и инсталирх. Изглежда доста добре, но нещо немога да се оринтирам на 100%. Създавам си рекламодател, като си пускам моят сайт, след това му добавям банер и бюджета, но никъде не намирам изходен код на този банер, който да дам на сайта, където рекламирам?
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Да, свалих го и инсталирх. Изглежда доста добре, но нещо немога да се оринтирам на 100%. Създавам си рекламодател, като си пускам моят сайт, след това му добавям банер и бюджета, но никъде не намирам изходен код на този банер, който да дам на сайта, където рекламирам?

Влизаш на websites в менюто, избираш сайта, влизаш в Zones (където си настройваш няколко зони според размера на банерите примерно) и отиваш на invocation code (като избираш как да ти излиза -local, javascript, iframe etc.)

bank-bg.jpg
 
Последно редактирано:
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Благодаря. Аз инсталирах системата на Български, но мисля, че се оправих ;)
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Странно, от вчера статистиката ми показва, че в/у банера се е кликнало 51 пъти, докато в Google Analytics ми е отчело едва 14 посещения? Моля ви, споделите вашите виждания за тази огромна разлика?
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

цъкни си настройката, която кара системата да отчита само уникалните кликове.
Има такава настройка:
- показва само уникални
- показва всички
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Търся и не намирам такава опция. Можеш ли да ме насочиш къде е това?
 
От: Таргетиране на банери?! Как?!

Това не съм го пробвал, но може и да свърши работа:

infographic.jpg


https://www.google.com/admanager
 

Горе