Телевизор LG 42 сервизно меню LG42LD420?

AMOUN

Well-Known Member
Купих за един приятел на промоция един телевизор от техномаркет LG 42 инча...
обаче телевизора беше бърсан болтовете за стойката май завивани...
абе май са ми дали от витрината някой :)
та знам че може да се види колко часа е работил?
някой знае ли как се влиза в сервизното меню за да проверя?
модела е LG42LD420
 
От: Телевизор LG сервизно меню?

Преди време като си взех моя четох и се мъчих около 10 минути излишно... до колкото си спомням пишеше, че трябвало да стане като натискаш меню бутона на дистанционното за 60 секунди или меню бутона на телевизора и на дистанционното заедно отново за 60 секунди. При мен не стана, в друг форум видях, че можело да се пуска директно в сервизното меню при включване на телевизора с някакви чийтове от рода на меню + муте + инфо и тогава включваш, но и това не успях да направя, това второто не ми се вярва да стане, но пробвай първото може да стане за твоя модел...
 
От: Телевизор LG сервизно меню?

първо това пробвах ама не стана явно е при по старите модели само
 
От: Телевизор LG сервизно меню?

Виж какво открих :
Принципно е за хак за USB за пускане на филми, но можеш да се докопаш до сервизното меню :)

Трябва ти универсално дистанционно с бутон AUX. Например Hama 8in1. Програмираш код 0119 на AUX бутона за да се свърже с телевизора и след това натискаш setup и AV. Появява се "PW" въпрос (нямам представа това пък какво е) - отговаряш с ОРИГИНАЛНОТО дистанционно 0413 и си в сервизното меню.
При Tool Option 3 задаваш Divx на първо място и излизаш от менюто с Exit.
Това е хакът. Казват, че тръгвало divx, mkv и т.н.
 
От: Телевизор LG сервизно меню?

"PW" - Би трябвало да е съкращение парола.
Сега ще ме накарате зорлем да си разбазикам телевизора май :)
 
От: Телевизор LG сервизно меню?

"PW" - Би трябвало да е съкращение парола.
Цял ден си търся очилата, пък ти ми били на носа :) Очеизвадно е, че е парола :) ... Явно ми е било малко кафето тая сутрин :)
 

Горе