Трите най-големи грешки в Search Marketing

coolice

Owner
The Three Biggest Mistakes in Search Marketing

Search marketing is becoming mainstream (as opposed to sidestream, I think), but I still find people drowning in that stream. They forget that search marketing is more about marketing than search, because the search technology piece seems so new and different. Woe to the search marketer who misses the marketing part—they’re likely to make one or more of these mistakes:

1: The Rank Amateur Error

2: The Traffic Report Error

3: The 24/7 Sales Pitch Error

http://www.ysmblog.com/blog/2008/01/14/the-three-biggest-mistakes-in-search-marketing/
 
Общо взето не трябва да се бид-ва на общи ключови думи които генерират много трафик и малко конверсии, а по-скоро на по дълги насочени думи, с по малко трафик и повече конверсии.

:twisted:
 
Здравеи и добре дошъл тук :) Да това е добър съвет :) Макар че трябва първо да се засече къде какво и как конвертира... Киурд от които са ми идвали най-много продажби е главния киурд описващ нишата от продукти....
 
coolice каза:
Здравеи и добре дошъл тук :) Да това е добър съвет :) Макар че трябва първо да се засече къде какво и как конвертира... Киурд от които са ми идвали най-много продажби е главния киурд описващ нишата от продукти....


Здрасти!

Ами то зависи от сферата. Главната цел е да се филтрират посетители които търсят само информация за даден продукт.

примерно: продукт info, how продукт works

Най-добри са според мен ключовите думи, които показват какъв продукт търси посетителя (той е избрал продукт от дадена сфера) и вече е решил да го купува (ползва buy,order,purchase дума).

Примерно : buy име–на-продукта online

Това е само пример, пък и мое мнение.
Разбира се има и думи, които не отговарят на тези критерии и пак са супер. Но в общия случай мисля че горните са най-добри.
 
съгласен добри са :)

Пробвал ли си билковите продукти как конвертират? :) Ние работим с Генбъкс (рекламката във втория пост) и сме доволни ROI то ни играе между 2 - 3 знам че може и повече но не съм си играл напоследък да оптимизирам :roll: Та ако имаш желание и свободно време може да ги тестваш :)

http://genbucks.com/?drugs


ПП Ако не е тайна за себе си ли работиш или за фирма?
 
coolice каза:
съгласен добри са :)

Пробвал ли си билковите продукти как конвертират? :) Ние работим с Генбъкс (рекламката във втория пост) и сме доволни ROI то ни играе между 2 - 3 знам че може и повече но не съм си играл напоследък да оптимизирам :roll: Та ако имаш желание и свободно време може да ги тестваш :)




ПП Ако не е тайна за себе си ли работиш или за фирма?


Имам акаунт при ГенБъкс, но не сам пускал кампании за тях(не ми остава време за всичко). Но промотирам доста хербал/здравни продукти. (2-3% е супер, може да пробвам някои техни продукти)

Работя за себе си. То така е най-сладко :D .

Предимно Афилиейт Маркетинг и SEO оптимизации.
Общо взето Мейк Мъни Онлайн :roll:
 
Е щом вече имаш акаунт при ГБ лошо няма :) Единствено мога да ти кажа пробваи ги няма да съжаляваш :)

Ние също цъкаме за нас си... да имаш шеф понякога е кофти работа

Успех с бизнеса и се навъртай наоколо :)
 

Горе