Трябва ли ми фирма за Риселър хостинг ?

От: Трябва ли ми фирма за Риселър хостинг ?

Всичко зависи от това на кой ще продаваш. Ако искаш всичко да е изрядно ти трябва фирма, за да издаваш фактури, но може да предлагаш услугата и като физическо лице, като си платиш съответния данък на края на годината.
Ако и клиентите ти предимно са физически лица и не изискват счетоводен документ, това не проблем, но няма да можеш да приемаш плащане с epay.bg например защото се изисква фирмена регистрация за да си техен търговец.
Банков превод, Пощенски запис и Paypal може да приемаш и като физическо лице.
 
От: Трябва ли ми фирма за Риселър хостинг ?

1. Притеснявам се да не би да стане така, че накрая на годината да съм изкарал по-малко отколкото трябва да дам.
2. Има ли вариант просто да си купя риселърския план, да направя сайт, пък никъде да не се опоменава колко и какво съм продал ? (Поне в началото)
 
От: Трябва ли ми фирма за Риселър хостинг ?

Да може и така да действаш. Ако завъртиш колелото тогава може да регистрираш фирма. На един start up слушах за безплатни консултации (правни и счетоводни), които да ти предоставян информация как да започнеш да продаваш.
Тук може да ги попиташ: http://startup-bg.org/

Ако ти трябва реселър хостинг от добра компания и неограничен брой акаунти, ми пиши на ЛС, аз имам 30% отстъпка която ще ти дам да ползваш ако искаш
 

Горе