Търся инвеститор

dimitrovgb

New Member
Здравейте!
Търся инвеститор за бизнес проект. Онлайн търговия в страни от западна Европа. Необходима сума-20000лв, възвръщаемост на инвестицията-до 4 месеца, прогнозна печалба за първата година-над 350000лв, възможност за развитие-неограничена. Нови и атрактивни продукти. Предлагам 30% дял за инвеститора.
Става въпрос за дивани, които сега навлизат на европейсия пазар. Съвсем нов дизайн и нестандартно приложение. В България продукта е напълно непознат. От малкото предлагани в Германия, най-евтиния струва 610евро с доставката. Ние ще го продаваме под 300евро, като печалбата за брой е около 100евро. При само 5 продажби на ден печалбата за година надхвърля 350000лева. Най-удачния начин за продаване на подобен вид стока е онлайн. Първо ще направим онлайн магазин в Германия, след това в Англия, Италия, Франция... За начало ще възложим изработката на стоката на някой производител на мебели, а с течение на времето ще оборудваме собствен цех за производство, с което печалбата за брой ще се увеличи с поне 10%. Необходимата сума за реализацията на проекта е 20000лева.
Аз се занимавам с мебели от 12 години. Производство и търговия в не моя фирма. От минала година продавам мебели онлайн, като имам средно по две продажби на ден само в България.
 
От: Търся инвеститор

Те IKEA нямат 5 продажби на ден на дивани, ти как смяташ да ги постигаш?
 
От: Търся инвеститор

В момента продавам дивани онлайн в България и имам по 2-3 продажби дневно. В ИКЕА диваните са доста скъпи за нашия пазар. А как ще ги постигна: 7мил.България vs 80милГермания. На половин цена от най-евтиния там.
 
Re: От: Търся инвеститор

В момента продавам дивани онлайн в България и имам по 2-3 продажби дневно. В ИКЕА диваните са доста скъпи за нашия пазар. А как ще ги постигна: 7мил.България vs 80милГермания. На половин цена от най-евтиния там.
2-3на ден в бг? Сигурен ли си, че не послъгваш?
 
От: Търся инвеститор

Не се заяждай с човека, 2-3 продажби дневно е напълно възможно като количество.
На мястото на автора на темата бих си пооправил бизнес плана и да ида в някоя банка. Изискуемата сума не е голяма и ако всичко е добре обосновано, имайки в предвид бързата възвръщаемост (и степента на същата), то риска би бил напълно оправдан.
 
От: Търся инвеститор

Пробвах в няколко банки, но без ипотека не става. Осигурявам се на минимална заплата и нямам собствен имот.
 
От: Търся инвеститор

Искам да видя примерният договор
С 10k инвестиция, колко процента на месец
 
От: Търся инвеститор

Здравей,
имам интерес към предложението. Би ли ми изпратил по-подробна информация отностно бизнес идеята? Как точно мислиш да пробием на пазара и да се класираме след другите онлайн магазини (диван е често срещана ключова дума и има стотици онлайн магазини с добри позиции). На каква база си сметнал колко излиза един такъв диван (говорил ли си с някои прозиводител в страната)? За какво точно ще се използва тази първоначална инвистиция от 20 000лв? Евентуално с каква фирма ще се работи и инвиститора каква роля ще има в нея? Очаквам отговор, както и ориентировъчни снимки с дизайна на дивана.

Поздрави :)
 

Горе