Toshkoxxx

Member
Здравейте ,
Смятам да продавам в интернет ( фейсбук,олх,базар) стоки от Англия . Сега предстои отваряне на фирма. След като фирмата е готова , възнамерявам да започна пазаруването от английски сайтове.
Въпроса ми е как става издаването на фактури , някой ако е пазаравал от английски сайтове - получавал ли е фактура.
Фирмата ми ще е регистрирана по ЗДДС - това има ли някакво значение .
Възнамерявам да пазаарувам главно от сайтове за детски дрехи и играчки . Как изглеждат английските фактури?
Ако някой има и друга информация , която би ми била полезна ,ще съм благодарен.
 
Здравейте,
Предполагам, че до сега сте имали някакви покупки от тези сайтове- вижте как изглеждат документите, които са ви издавали. За да е фактура, трябва да пише Invoice и не се различава от никои други- пише Доставчик и Клиент с всичките им данни.
Сайтовете /магазините/ които не ограничават продажбите си до "за лично ползване" издават безпроблемно фактури, а и при попълване на данните повечето си имат място за вписване на ДДС номер. ЕИК може да си впишете към името на фирмата- едва ли ще има определено място за това. Да се има предвид, че някои сайтове не разрешават поставяне на цифри в полето за име.
Проблем е, когато магазинът не желае да издаде фактура- основанието е ясно- не са насочени към продажби на едро и не искат други търговци да се възползват от техните промоции- логично. :)
Другото, което не е лошо да се има предвид е, че след излизане на Англия от ЕС може да спре далаверата за покупка на детски стоки от там. ;)
Успех с начинанието!
 
Доставката от търговеца директно до България ли ще се извършва или до английски адрес?
В случай, че правиш покупките с българска фирма регистрирана по ДДС до адрес на посредник в Англия, ще получиш фактура с начислен UK VAT и после ще натовариш отново цялата сума с българско ДДС.
 
Фирмата засега няма да е по ДДС.Няма да се ползва посредник. Магазинът предлага доставка до България. Днес видях че от 01.03 ще има нови условия за доставка , дали това е свързано с Брекзит. Някой знае ли от кога ще почне да се начислява мито на стоките от Англия?
 
Никакви промени не може да са свързани с Брекзит, тъй като никой не знае при какви условия ще се извършва търговията след 2 години.
Имаш достатъчно време да си работиш по старите правила и не забравяй, че при 20 000лв оборот за покупки, т.е. стоки които доставяш от държва член на ЕС, фирмата ти влиза в ДДС преди да е достигнала продажби за 50 000лв.
 
Благодаря за инфото, относно покупки за над 20 000лв от държава членка на ЕС, и на мен ще ми е полезно.
 
Благодаря за инфото, относно покупки за над 20 000лв от държава членка на ЕС, и на мен ще ми е полезно.

ЗДДС:
Задължение за регистрация при вътреобщностно придобиване
Чл. 99. (1) На регистрация по този закон подлежи всяко данъчно незадължено юридическо лице и данъчно задължено лице, което не е регистрирано на основание чл. 96, 97, 98, чл. 100, ал. 1 и 3 и чл. 102 и което извършва вътреобщностно придобиване на стоки.
(2) Алинея 1 не се прилага, когато общата стойност на облагаемите вътреобщностни придобивания за текуща календарна година не надвишава 20 000 лв.
 
Знаете ли задлъжително ли ена фактурата да е изписан целия адрес или може само град и държава.
 
Здравейте ,
Смятам да продавам в интернет ( фейсбук,олх,базар) стоки от Англия . Сега предстои отваряне на фирма. След като фирмата е готова , възнамерявам да започна пазаруването от английски сайтове.
Въпроса ми е как става издаването на фактури , някой ако е пазаравал от английски сайтове - получавал ли е фактура.
Фирмата ми ще е регистрирана по ЗДДС - това има ли някакво значение .
Възнамерявам да пазаарувам главно от сайтове за детски дрехи и играчки . Как изглеждат английските фактури?
Ако някой има и друга информация , която би ми била полезна ,ще съм благодарен.


Здравейте :) И аз в момента съм в същата чуденка. Как се справихте с фактурите от сайтовете? Повечето не предлагат, а виждам, че много магазини продават стоките им..
 
Тъкмо си регистрирах ЕООД, което не е по ДДС. Искам да поръчам стока, но смятам да използван фирми като Габко и Лерон за доставки до БГ. В сайта откъдето искам да купя стоката на дребно не виждам полета за попълване на данни за издаване на фактура. Възможно ли е да не издават фактури? Писах им съобщение и чакам да ми отговорят. Ако не съм по ДДС и използвам адрес за доставка в UK така или иначе ще ми начислят VAT, но има ли опасност да трябва да плащам нещо отново в БГ? Ще питам и счетоводителят, но виждам, че сте доста в час и ако може някой да ми даде съвет. :))))
 

Горе