Фейсбук таргетиране.

PavelAndreev

Well-Known Member
Как таргетирате хората при ФБ реклама (закупуване на хора), за да падне максимално цената?
За колко време пускате рекламата?
Какви средства смятате, че трябва да се инвестират, за да падне наистина цената.

Въпроса ми е отностно чуждестранните хора, тъй като моята страница (примерно) е смесена. Европееца ми излиза около 0,20 стотинки, а американеца 1 лев. И не мога да сваля надолу, а гледам че някои колеги достигали цени по 2-3 стотинки на човек.
 
Таргетираш ги по местоположение(градове,не държави),не само по демографски данни и интереси.
Audience трябва да е между 10 000-20 000 души.
Иначе за да падне цената,трябва по-добър CTR(съотношение импресии/кликания) и engagement.
 
Съгласен съм.
Ще изчакам още хора да се изкажат по темата и ще приложа написаното. И ще пиша какъв е резултата.
 
Не съм пробвал този туул, но сложих снимките, които съм ползвал за реклами и ми дава, че са ОК.
Слагал съм и снимки на хора, които гледат към Лайк бутона, слагал съм картинки със стрелки и тн.

Вие до колко успявате да свалите цените?
 
В една по предна тема, колега беше споменал за няколко фактора, които в момента промениха нещата във ФБ.
1. Сега е лято, хората прекарват по-малко време пред компютъра и в телефона, тоест потребителите намаляват, но рекламодателите си остават същия брой. Следователно мястото за реклама става по-малко и наддаването за него наббъбва.
2. С промените във ФБ, много от хората не са приели всички данни, които се пазят за тях.
3. След скандала с ФБ и вота в САЩ, акциите им паднаха и отнякъде трябва да избият тези пари :).

Въпроса, твоята констатация е от скоро или винаги е било така ?
 
В една по предна тема, колега беше споменал за няколко фактора, които в момента промениха нещата във ФБ.
1. Сега е лято, хората прекарват по-малко време пред компютъра и в телефона, тоест потребителите намаляват, но рекламодателите си остават същия брой. Следователно мястото за реклама става по-малко и наддаването за него наббъбва.
2. С промените във ФБ, много от хората не са приели всички данни, които се пазят за тях.
3. След скандала с ФБ и вота в САЩ, акциите им паднаха и отнякъде трябва да избият тези пари :).

Въпроса, твоята констатация е от скоро или винаги е било така ?

Потреблението няма да намалее значително. Всеки си проверява фейсбука поне веднъж дневно, ако ще потоп да иде.
 
Никога не съм успявал да сваля цените под тези за които писах.
Имам страницата от няколко години, но сега реших да завъртя проекта. Пускал съм рекламки, за да тествам като съм си смятал колко ще ми излезе да стартирам.
 

Горе