Фейсбук томбола - харесай, сподели и спечели - забранена ли е?

spear

Member
Искам да пусна една томбола с цел вдигане на продажбите и печелене на нови фенове, но чета насам натам, че след 5 Ноември тези неща Фейса ги забранил.
Идеята ми е следната. Победителя примерно печели скъп часовник. За целта всеки който иска да участва трябва:
1. Да е фен на фен страницата ми
2. Да направи една снимка с продукт закупен от мен плюс лист с написан url-то на магазина ми да се вижда на снимката
3. Да качи тази снимка на фен страницата ми
4. Да я сподели след това на стената на профила си
Който има най-много харесвания на снимката си той ще спечели часовника.

Според вас ще имам ли ядове с фейсбук?
 
От: Фейсбук томбола - харесай, сподели и спечели - забранена ли е?

Действай смело. Правил съм го и нямаше никакво наказание, а резултата беше повече от добър! Препоръчвам ти обаче, да го направиш по-опростено, например

1. Харесай страницата
2. Харесай снимката
3. Сподели я на стената си.

Другото изисква усилия от страна на потребителите в социалните мрежи, а те са известни с пословичния си мързел и не съм сигурен до колко ще има ефект писането на урл, а и предполагам, че не всички хора са си купили продукти от теб... особено тези, които не са ти харесали страничката.
 
От: Фейсбук томбола - харесай, сподели и спечели - забранена ли е?

Действай смело. Правил съм го и нямаше никакво наказание, а резултата беше повече от добър! Препоръчвам ти обаче, да го направиш по-опростено, например

1. Харесай страницата
2. Харесай снимката
3. Сподели я на стената си.

Другото изисква усилия от страна на потребителите в социалните мрежи, а те са известни с пословичния си мързел и не съм сигурен до колко ще има ефект писането на урл, а и предполагам, че не всички хора са си купили продукти от теб... особено тези, които не са ти харесали страничката.

Ако искаш, разкажи повече за резултатите, които постигна от твоята кампания.
 

Горе