Продава се: Фирмен стационарен телефон към Виваком на половин цена

kaiba_corp

Member
Рейтинг - 0%
0   0   0
Здравейте, колеги!

Имам следния казус:
Нашата фирма има стационарен телефон, който вече не се ползва. Договорът обаче е до декември месец 2017-та година...
Съответно дори и да не се ползва - няма как да не се плаща и остават 16 месеца х 36 лв и нещо, което е около 600 лв за целия период (за нещо, което не се ползва към момента).
Проверили сме, няма как да се прехвърли на физическо лице и после да се прекрати и тнт... При спиране - трябва да се заплати цялата сума до края на периода на договора (декември 2017-та).

Предложението ми е следното - ако на някой му трябва стационарен фирмен телефон, мога да му го предложа с -50% отстъпка, тоест ще внеса 300 лв предварително, а останалите 300 (по 18 лв и нещо на месец) - той ще си ги внася на вноски с всяка една фактура/сметка.

Телефонът е с 450 безплатни минути към всички оператори.

Благодаря предварително за вниманието и се извинявам - ако съм бил досаден с тази тема на някого. Просто ако някой иска стационарен фирмен телефон - това би било изгодно и за 2-те страни: хем ние ще се "набутаме" наполовина, хем човекът, на когото го прехвърлим ще ползва телефон на половин цена.
 
Опита ли се да го закриеш предсрочно, по принцип повечето оператори склоняват при неустойка от 6 месечни вноски, защото ако се стигне до съд, много често се случва да загубят делото, защото договора е прекалено неравностоен спрямо търговеца и клиента ползващ услугата.
 
От: Re: Фирмен стационарен телефон към Виваком на половин цена

Опита ли се да го закриеш предсрочно, по принцип повечето оператори склоняват при неустойка от 6 месечни вноски, защото ако се стигне до съд, много често се случва да загубят делото, защото договора е прекалено неравностоен спрямо търговеца и клиента ползващ услугата.

Благодаря за съвета, колега! Бях във офис на Vivacom, но там ми казаха, че трябва да се внесат всички вноски до края на периода. Имаш ли идея с кого по-точно да говоря да го закрият (евентуално) при неустойка от 6 месечни вноски? На 123, в офис, чрез молба някаква или друго? Или просто да им кажа - "няма да го плащам, но ако приемете 6 месечни вноски, за да го закриете - ще ги внеса".
 
От: Фирмен стационарен телефон към Виваком на половин цена

Това, което той има предвид и си мисли, всъщност важи само за физ. лица. Така, че няма такъв филм „повече или по-малко оператори“, има си ПРАВИЛА – при кои абонати е възможно и узаконено това, при кои не (юр. логично не).
 

Горе