Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много пари?

tanipo

Well-Known Member
Открил съм си една девствена ЕН ниша с 12 000 екзакт сърча за основната дума, има много мегдан за развитие в посока инфо блог, онлайн магазин ( тия 2те ще се правят така или иначе отделно ), но освен това тия излиза си нямат форум освен някакво тъпо нинг общество с 1000ди ограничения та се чудя дали да не метна един класипресс да им направя на хорицата пазар/ексчейндж борса, да сложа едно инфо блогче и да лепна и един форум плъгин, въпроса ми е най-вече с форума, който има опит да каже...как се индексират тия чудеса...има ли много работа по тях да озаптяваш бесните...не искам да се занимавам много много, примерно при блог с 1000 уникални и форум с 1000 уникални на ден в еднаква ниша, къде би имало повече пара и по-малко работа...?
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Хм, "лордът" издържа ли на такъв плъгин с 1000 уникални? Не бях запознат, но явно се е разпрогресирал нещо, след десетина години може и cms да стане.
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Издържа и на повече, сподели нещо и по темата, имаш опит поне?
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Издържа и на повече, сподели нещо и по темата, имаш опит поне?

Последният ми опит е отпреди 2 години, тогава продължаваше да си бъде блог-платформа, какъвто му бе и замисълът. Но тъй като много хора бяха научили английски до степен, при която директно да превеждат какво означава 'content management system", то дори и авторите му се изпокриха от подобен натиск. Останалото се знае.. плъгини, плъгини, плъгини и три пики метър.

Все пак, ако питаш сериозно - идеята е добра. Но инструментът не е подходящ (абстрахирам се от ситуации, съчетаващи добри програмисти с мощни сървъри - не всеки ги има подръка).
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Въпроса изобщо не е за техническата страна в която залиташ, става въпрос за чисто бизнес страна - приходи срещу време. Аз форум не съм имал, затова и питам дали си струва главоболието при положение, че форума разчита на редовни посетители, което значи и по-малко рекламни кликове...чудя се дали си струва главоболието, трябва ми някой да каже имам форум за рибки и блог за рибки - това си струва, това не, или и двете си струват.
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Не бих искал да се повтарям, но не вникнеш ли в това, което съм написал, - ще "залитнеш" ти.

За да говориш за "бизнес страна" на въпроса трябва:
1. да умееш да правиш калкулация на разходите
2. да имаш необходимата теоретична подготовка.

На първото не отдаваш значение, а второто го нямаш (или си завършил след 2005г. според граматиката).

Ще инвестираш пари, ще си докараш 1000 читателя от блога за рибки, 10 от тях ще станат активни потребители на форума ти за рибки и в момента, в който си обменят по две приказки, ще ти съборят цялата "лорд-архитектура". В разгара на сезона, когато имаш и читатели, и писатели, ще се пренастройваш към нормална система, а те ще седят и ще те чакат докато се оправиш?
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Браво направо позна :), нито мога да правя калкулация на разходите, нито имам теоретична подготовка, те в бизнес училището в което съм учил в Канада ни караха да садим кленове с благотворителна цел само :). С Уърдпресс работя от 6 години, така че знам на какво е способна системата. Човек, не искам да се заяждам, благодаря ти че сподели мнение, че системата не е надеждна според теб, но наистина, ако прочетеш началото на темата, ще видиш, че не това питах. Както и да е...все пак благодаря, че даде мнение :).

Поздрави.
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Браво направо позна :), нито мога да правя калкулация на разходите, нито имам теоретична подготовка, те в бизнес училището в което съм учил в Канада ни караха да садим кленове с благотворителна цел само :). С Уърдпресс работя от 6 години, така че знам на какво е способна системата. Човек, не искам да се заяждам, благодаря ти че сподели мнение, че системата не е надеждна според теб, но наистина, ако прочетеш началото на темата, ще видиш, че не това питах. Както и да е...все пак благодаря, че даде мнение :).

Поздрави.

Уфф, ти почна със залитанията, не аз. Опитах се да ти помогна със съвет да не избираш WP за подобен проект, а ти почна да ми разтегляш локуми за "бизнес". Няма как едното без другото в случая.

Ще се опитам по-разбираемо за канадски възпитаник:
- ако ще правиш форум - прави форум, а не "форум-плъгин". Вземи един безплатен phpbb дори, пак по ще ти свърши работа, отколкото поредния wp-мишмаш.
- софтуерът, който ще избереш, има пряко отражение върху печалбата ти. А не "имам блогче, имам форумче, от кое ще печеля повече".
- канадското образование може да ти извини правописа, но не може да те прати у айви-лигата
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

Хубаво де, разбрах за форума, прав си, че ако е нещо сериозно не става с плъгинче. Аз се питах дали изобщо си струва да се занимавам с форум, защото никога не съм имал и затова се чудя, и че примерно ако блога вади 5 лв с 2 часа работа а форума вади 10 с 6 часа работа, то форума отпада. Знам как се печели от инфо сайт, не знам как е с форум.
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

1. Струва си, ако успееш да създадеш ядро. Примерно, в този форум има около 300 редовни като цяло и до стотина дневно, което е много добре (за бг-форум), но ядро можеш да направиш и с 10 постоянни (писатели, не читатели).
2. Форумите печелят по-малко от блоговете, що се касае до контекстна реклама. Т.е. трябва да прецениш на какъв тип реклама да заложиш (платените услуги ги изключвам за начален стадий).
3. При блога работата е да създаваш съдържание (може и на автомат), докато при форума доста време отнема контролът, а по-натам (при добро развитие на проекта) и модерирането (да не се бърка с администрирането).
4. В блога печелиш от читатели, а във форум - от писатели. Ти си знаеш кое ти е по-лесно и по-изгодно.
 
От: Форум или Блог или Обяви или 3в1, кое изисква най-малко работа и носи най-много п

На страна му е любима тема уордпреса, но в случая стреля малко встрани.

Танипо споменава че иска да навърже блог (плюс коментатори предполагам), онлайн магазин и някакво къмюнити (форум).
Ако направи блога на ВП, магазина на Опенкарт, а форума на ПхББ, евентуално ще постигне прилични ОТДЕЛНИ сайтчета.
При които частите не успяват да говорят добре помежду си. Камо ли да си помагат.

На ВП тия неща могат да са си като едно цяло. Без да изпадам в подробности, дори само това че всички ползват една и съща юзър база, си е достатъчен аргумент.

Ако горното е цел, bbPress е единственият вариант. Не е идеален, генерира доста заявки към базата (страна може да се радва), има маса бъгове. Ако решиш да го ползваш, не ползвай автоматичния ъпдейт преди да си проверил на тестова инсталация какво се случва като натиснеш копчето. Но си работи. И се индексира безпроблемно.

Имам такъв сайт - с комерс плъгин и ббпрес, още 1 прилично тежък плъгин, плюс маса дописвания. На терия би трябвало да пъпли. На практика си върви нормално.

EDIT: А да - и поддръжката, плюс модерацията отнема доста по-малко време щот сичко се прави от един панел. Основният негатив е че сетването на подобна системка сайтове отнема мислене, труд и време, за да работи ефективно. Но пък после е доста комфортен експириънсъ...
 

Горе