Хостинг и Домейн проблем.

Siskata

New Member
Здравейте колеги, искам да попитам за един мой казус.
Купих си бизнес хостинг от hostinger при което получих безплатно да си закупя и домейн. Така до тук добре, хостинга е на лице, домейна обаче не е!
КУпих си домейн от name.com там добре, домейна е активен, но съм объркала една буква в домейна и не искам да ползвам този домейн въпреки, че е активен.
Върнах се аз отново и си купих всичко от hostinger всичко което е бизнес, нооооо домейна не иска и не иска да се активира. :rolleyes: Купих си нов домейн, не ми се искаше да сменям името, но чакам 5 дена вече и не иска и не иска да го активира сайта. Така малко дълго стана, но последно да уточня. Започнах аз да си правя сайт от hostinger така или иначе съм купила всичко от там, изръсих се към 400 паунда за да ми е бизнес всичко, а те!!!! На домейна пиша, че трябва да си актуализирам данните, пак ОК. Въведох си Булстата на фирмата, написала съм си имената, сложила съм си телефонния номер и пак неще и неще...:oops: Взе да ме изнервя този сайт, няма да ми върнат парите, но ако мога да си наглася нещата ще е ок. Ако има някой който е имал същия казус, нека сподели опит. Може би трябва да изчакам малко повече време, нооо пуста му жена не и се чака!
Благодаря за вниманието, дано не съм била много досадна :-o:-o:-o
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Аз не можах да разбера какъв е проблема ? Взимаш си домейн гледаш в cpanel-а какви са nameservers на хостинга и ги добавяш в adminpanela-а на домейна, след това от cpanel-a на хостинга си добавяш addon domain с името на домейна и до 24 часа трябва да се е рефрешнало.
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Последно колко домейна си купил?
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Имам купени 3 домейна, но само един е активен и то този с обърканото име. Искам от едно място да ми е всичко. Ще изчакам почивните дни да минат за да видим какво се е случило и не знам. Ще търся помощ пак. Разменила съм неймсърварите и пак не става нищо :(
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Имам купени 3 домейна, но само един е активен и то този с обърканото име. Искам от едно място да ми е всичко. Ще изчакам почивните дни да минат за да видим какво се е случило и не знам. Ще търся помощ пак. Разменила съм неймсърварите и пак не става нищо :(
Така става като се хващате с нещо с което не сте наясно.
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Имам купени 3 домейна, но само един е активен и то този с обърканото име. Искам от едно място да ми е всичко. Ще изчакам почивните дни да минат за да видим какво се е случило и не знам. Ще търся помощ пак. Разменила съм неймсърварите и пак не става нищо :(

Като аддон домейн добави ли го в хостинга ? Ако си, имай в предвид, че трябва да мине някакъв период от време за да се рефрешнат dns-ите, понякога може да се наложи и 2 дена да чакаш.
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Във hostinger.co.uk проблема които ми показва е, че данните са ми грешни. Вкарала съм си абсолютно всички мой данни, включително и данните на фирмата ми.
Ако на някой не му е проблем може да влезне и да провери какъв е проблема. Съответно ще си заплатя. :)
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Здравей, Сиси най-добре се свържи с помощния център на компанията и им обясни какъв точно е проблема но до момента това което си споделила на нас е свързано с много неща като пример.

- Неуспешно нагласени нейм сървъри (name servers);
- Домейна не е добавен в административния панел като допълнителен;
- Домейна все още не е регистриран поради факта че компанията е английска и изискват да си жител на Англия.

При всички тези положения най-добре първо пробвай да проследиш домейна (whois) от този сайт: https://whois.icann.org/en
След като въведеш домейна и го чекнеш ако изведе като информация твоите данни или някакви стандартни значи домейна си е напълно активен но не е направено нещо от точка 1 или точка 2. Но винаги по-добрия избор си остава да се свържеш директно с помощния център на компанията за да могат те да направят всичко каквото е нужно за да използваш пълноценно услугите които предлагат.

Успех! :)
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Във hostinger.co.uk проблема които ми показва е, че данните са ми грешни. Вкарала съм си абсолютно всички мой данни, включително и данните на фирмата ми.
Ако на някой не му е проблем може да влезне и да провери какъв е проблема. Съответно ще си заплатя. :)

И аз препоръчвам да се свържеш със съпорта, ако все пак не успяваш да се справиш може да ми пишеш, ако съм свободен ще ти помогна :)
 
От: Хостинг и Домейн проблем.

Домейна е платен, обаче не е активен, защото данните ми били грешни. Когато отида в друг сайт да поръчвам домейн, този който съм заплатила мога да го купя пак от друго място. Възможно е да е проблем, че съм от България и за това да не става, но една приятелка каза, че до сега не е имала проблем, при положение, че тя е ползвала безплатните услуги, а аз ползвам бизнес. Ще намеря адрес в англия за да регистрирам домейна.
 

Горе