Цветна копирна машина, моля за съвет?

incessantforce

New Member
Дано не прозвучи като реклама, но съм се спрял на това- ТУК , но в 1 форум видях, че скоро май нямало да произвеждат части и консумативи за модела.Не съм 100% сигурен в това обаче.Скоро може да ми се наложи покупката на такава, но искам преди това да се интересувам как стоят нещата.Мисля да правя офисче за копирни услуги и така подобни неща- мисля да взема още ламинатор, подвързваща машина.Колебая се обаче има ли смисъл да давам повечко пари за да е цветна машината.Все пак обаче инвестицията ще трябва да е еднократна, а и така ще може да се правят визитки, предполагам и календарчета/календари(нали там хартията е гланцирана).

Ще помоля някой който е по-навътре в тази сфера да даде съвет.Не е длъжно да е този модел, но просто Ви давам за пример до момента какво ми е харесало.Всъщност има и още една, която ми е харесала- ТУК

БЛАГОДАРЯ ВИ предварително и Ви пожелавам ВЕСЕЛА КОЛЕДА! :)
 
От: Цветна копирна машина, моля за съвет?

Копирните машини по принцип са ги направили така - колкото по скъпа я купуваш - толкова са ти по евтини консумативите.
Така че ако сега купиш евтина машина после ще доплатиш с консумативи.
Преди две години за офиса взех за 2300лв едно черно-бяло Рико и съм много доволен от към консумативи - тонера за 7000 копия е 42лв с ДДС
При него се сменя само барабан на 45000 копия - в момента е на 50000 и още не съм го сменял защото си бачка перфектно.
Подобни машини само че А3 препоръчах на едно училище в момента са над 100 000 копия и продължават да бачкат без проблем.
За съжаление в момента не ми се отваря сайта на Кантек за да видя какво цветно би ти свършило работа.
Освен това ако офисът ще е предимно за копирни услуги и има работа машината трябва да я съобразиш с обема работа защото иначе няма да издържи.
Цените от линка ми се видяха доста изгодни и всъщност май машините са втора употреба обновени.
 
От: Цветна копирна машина, моля за съвет?

Ами да обновени са.Ще го видя сайта на- "Кантек".Мерси много.Ами по-скоро ще е малко офисчето.Другият човек ще се занимава с пенсионни услуги, документи за пенсиониране- абе такива неща като цяло и ще се допълни с копирните услуги.Относно това да е цветна ми се струва, че ще е добре, защото така ще мога да правя календари(предполагам), както и визитни картички.Тези услуги пък съответно могат да се предлагат и чрез уеб сайт.Естествено ще има и други дреболии като примерно продажба на празни двд/сд дискове, копирна хартия, но то това си е нормално и отделно.Чудя се ако мога дали да не вкарам някой външен хард диск от САЩ да продам, защото много изгодно сядат там. :)
 

Горе